daardoor de afgelopen seizoenen aardig wat supportersverenigingen versleten. 'Van iedere club waar Brian speelt, word ik fan.' De 29ste oktober van vorig jaar staat in zijn geheugen gegrift. Na een etmaal reizen kon Stefan Zillkowski eindelijk zijn held in Ajax-tenue bewonderen. 'De atmosfeer in de ArenA was overweldigend. Ik had een goede plek, ben er nog in geslaagd foto's te nemen van Brian, dus dat ze verloren van Roda JC was voor mij niet zo'n teleurstelling.' Voorlopig moet de Deen het weer doen met zijn abonnement op Voetbal International en met het nieuws uit de andere Nederlandse sportbladen, waarvoor hij iedere maand op en neer rijdt naar Venlo 'Gelukkig bezit ik een mooie verzameling foto's en video's van Brian. Ik ken hem niet persoonlijk, maar heb gehoord dat het een erg sympathieke man is. Daarom, en omdat het een unieke voetballer is, heb ik een homepage op internet aan hem gewijd (www.laudrup.purespace.de). Ik kan haast niet wachten om nog een keer een wedstrijd live te zien.' Ajax op zee. Ajax in Griekenland. Dure grap Voor Kaz Takagi wordt een bezoek aan de ArenA wel een heel dure grap, hoe graag de Japanner ook naar Amsterdam zou willen komen. Liefst met zijn dertig vrienden, waarmee hij Ajax al sinds de jaren zeventig op de voet probeert te volgen. Sinds de komst van satelliet-tv is dat een stuk gemakkelijker geworden. 'We kijken altijd samen naar de wedstrijden van Ajax en we houden internet in de gaten voor informatie. In het Japans is het echter moeilijk iets te vinden, vandaar dat wij nu zelf een site op willen zetten. Ook omdat er veel Ajax- de supportersvereniging 500 buitenlandse leden. Die ontvangen de Nederlandse versie van Ajax Life, met een korte Engelse samenvatting van de inhoud. De SV Ajax is de grootste supportersvereniging van Nederland en de grootste autonome van de wereld. 'Barcelona heeft meer fans,' legt Liesbeth Zijlstra uit. 'Maar die zijn verspreid over wel honderd supportersclubs.' Stefan Zillkowski voelt zich prettig in de boezem van de Amsterdamse fanclub. 'Ik heb het gevoel dat ze echt om je geven.' De Deen is tot in zijn tenen verzot op Brian Laudrup en heeft AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 139