nog onderweg. Het enige positieve van dit toernooi is dat ik er wat van geleerd heb, maar of ik daar blij mee moet zijn... Selecties scouten Het leven in Ghana is prima zolang je maar werk hebt en jezelf vermaakt. Gelukkig krijg ik het steeds drukker naarmate ik hier langer zit. Het is niet meer alleen maar training geven, want eigenlijk moet de hele voetbalclub opnieuw worden opgezet. Een nieuwe staf aanstellen, trainingsprogramma bedenken, shirtjes bedrukken, zorgen voor goede ballen en nieuwe selecties maken. Vooral dat laatste is iets aparts. De jongens die gescout kunnen worden, komen overal vandaan. Vroeg in de ochtend wordt er naar hartelust op het strand gespeeld en daar kijk je dan dus of er talenten tussen lopen, 's Middags ga je de dorpjes in waar de jongste voetbaljeugd wordt afgelost door de oudere spelers. Het is echt ongelofelijk om te zien dat zulke grote groepen iedere dag aan het voetballen zijn. Naast de straatvoetballers bekijk je ook de jongens die spelen bij de clubs. Uit al deze jongens maak je vervolgens een keuze, maar dat is niet gemakkelijk. Elke dag komen er weer mensen naar je toe die via via hebben gehoord wie je bent. Zij hebben, naar eigen zeggen, een aantal topvoetballertjes tot hun beschikking die ze je tegen een leuk bedrag aanbieden. Daarnaast zijn er nog de jongens die zichzelf aanmelden met het verhaal dat ze gestuurd zijn door hun manager of zaakwaarnemer. Het is soms om moe van te worden, maar uiteindelijk moet je toch keuzes maken. Je stuit daarbij Er is meer te doen dan het geven van trainingen. Eigenlijk moet de hele voetbalclub opnieuw worden opgezet, en dat betekent een nieuwe staf aanstellen, zorgen voor materiaal en nieuwe selecties vormen. de veertien. Met stijgende verbazing bekeek ik de tegenstanders die het veld op kwamen. Waar bij ons de gemiddelde jongen niet boven de 1.69 uitkwam, was de tegenstander gemiddeld zo'n 1.85 lang. Met complete baardgroei en een borstkas die minstens zeven jaar training moest hebben gevergd. Het zou me niet eens hebben verbaasd als een aantal spelers voor de wedstrijd eerst hun kinderen naar school had gebracht. Ik wist niks zeker en geloofde iedereen op zijn woord, maar toch klopte er hier iets niet. Omdat tijdens het toernooi het knock-out systeem gold, betekende de 1-0 nederlaag meteen ons laatste optreden. Omdat niemand wist hoe het verder zou gaan, moesten we drie dagen wachten voor we naar huis konden. Met teleurgestelde spelers keerde ik terug. De trainers bleven mij maar vertellen dat het heel normaal was en dat iedereen het hier nou eenmaal wat rustiger aan doet. Maar betekent dat dan ook dat je half werk mag afleveren? De T-shirts die ons waren beloofd, liggen nu nog steeds bij de drukker en het reisgeld is AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 133