Man van momenten Shota Arveladze is buiten het veld eigenlijk net als op het veld. Een man van momenten. Zo zit hij aan het begin van het interview wat vermoeid met zijn autosleutels te spelen en maakt hij niet de indruk zin te hebben in een uitvoerig gesprek. Hij heeft pijn. Pijn aan zijn knie. /Waar opeens, zomaar en eigenlijk zonder aanleiding, veert hij op. Zijn ogen beginnen te dansen, de autosleutels worden met rust gelaten en Shota vertelt openhartig over zijn ambities, Ajax, blessureleed, het Georgische elftal, de factor tijd, communicatie en de Nederlandse competitie. Zo kennen we hem ook op het veld. Soms wat druilerig en half afwezig, maar even later ook de versnelling en die weergaloze actie. L)e afspraak voor het interview blijkt goed getimed. Het is een dag na Ajax - AZ. Ajax eigenlijk met hem? Arveladze, die in deze fase van de competitie gedwongen is om •won in een turbulente wedstrijd met 4-1 en met pijnstillers te spelen: 'Het gevoel komt Shota heeft twee maal gescoord. Toch oogt hij wat sip. Het is de nasleep van een zware knieblessure. Arveladze sukkelt er nu al twee seizoenen mee en dat verklaart wellicht voor een belangrijk gedeelte het aanvankelijk wat stroeve begin van het gesprek. Hoe gaat het door Jeroen van den Berg foto's Tessa Posthuma de Boer langzaam terug en de blessure geneest gelukkig voorspoedig. Maar ik ben voor mijn gevoel pas op 65 procent van mijn kunnen. Het is lastig dat ik in deze voor Ajax zo cruciale fase van de competitie noodgedwongen mijn rentree moet maken. Tk werk er AJAX MAGAZINE MEI 2000 11

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 11