bal met zijn handen klaarlegde, floot de man in het zwart voor hands. Terwijl onze doelman nog in debat was met de leidsman schoof een speler van de thuisclub de bal snel in het lege doel (2-3). Met tien man, Dennis van der Wal had inmiddels zijn tweede gele kaart ontvangen, wist Ajax de resterende tijd ongeschonden te volbrengen. Drie dure punten konden worden bijgeschreven. De plaatselijke jeugd toonde zich na afloop minder sportief dan de leiding van SDVB. Bij het vertrek bekogelden de jongelingen Rogier Simons in duel met een Amstelveense oppponent. de Ajax-bus met eieren. Dit was het enige minpuntje van een Verder zeer sportieve ontmoeting. Misstap De gunstige positie die Ajax door de winst in Barneveld had veroverd, werd in het duel tegen Lelystad weer om zeep geholpen. Tegen de degradatiekandidaat speelde Ajax uiterst ongeïnspireerd en zelfs door de vroege achterstand werd de ploeg niet wakker geschud. Het leek een beetje op onderschatting, maar de ware reden zullen we nooit weten. We laten het daarom maar bij deze constatering. In de wedstrijd gebeurde er verder niet veel meer, dus was de 1-0 nederlaag een feit. De consequenties van die misstap werden direct duidelijk in de midweekse inhaalwedstrijd tegen CSW. Ajax speelde vanaf de aftrap agressief op de bal en liep zijn tegenstander compleet onder de voet. De gasten waren na afloop dan ook blij dat de wedstrijd niet in dubbele cijfers was geëindigd. Door een eigen doelpunt van CSW stond het na acht minuten al 1-0. Nog voor de rust vergrootte Ajax de voorsprong tot 4-0. Giorgio Tsie schoot, vanaf de rand van het strafschopgebied, een voorzet van Ali Baddaou via de onderkant van de lat in. Mare Geestman trof doel met een fraaie kopbal en Dennis Bogaard vuurde een vrije schop van 25 meter op de CSW-doelman af. Deze kon de bal niet voldoende verwerken en uit de rebound scoorde Ali Baddaou. Na de thee bracht Edmond Claus een aantal andere spelers in het veld, maar de Ajax-machine bleef soepel functioneren. Vooral Patrick Schuurman had er veel zin in. Hij wist in korte tijd drie maal het net te vinden, maar vooral zijn eerste treffer verdient de aandacht. Met een prachtige lob verschalkte hij de uitgelopen doelman. Een benutte strafschop van Dennis Bogaard en een mooie solo van Danny Murphy deden de teller uiteindelijk op 9-0 eindigen. Door dit resultaat staan Ajax en Marken nu gedeeld tweede achter SDVB. Met nog twee competitiewedstrijden te gaan, kan een plaats in de nacompetitie de ploeg bijna niet meer ontgaan. Het kampioenschap is echter zo goed als verkeken. In het volgende magazine hopen we een plezierige mededeling te kunnen doen betreffende de promotie. De weg is echter nog lang en moeilijk, want promotiewedstrijden zijn altijd zenuwslopend. Voor Edmond Claus zou de promotie een fraaie beloning zijn voor weer een jaar hard en serieus werken. Hij gaat volgend seizoen voor Ajax in Zuid- Afrika aan de slag. Voor de mannen van de zaterdag 1 moeten we er maar het beste van hopen. 118 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 118