Said Saïdi-Amor en die werd in het strafschopgebied tegen de grond gewerkt door zijn directe bewaker. Dennis Bogaard was trefzeker vanaf elf meter en zorgde zodoende voor het, na later bleek, beslissende doelpunt. Uiteraard probeerde de thuisclub nog van alles, maar zij waren slechts gevaarlijk toen een inzet door Marc Hogervorst via de lat tot corner werd verwerkt. Ajax hield het resterende deel van de wedstrijd onder controle en kon de drie punten meenemen naar Amsterdam. Oefenwedstrijden Het vriendschappelijke duel tegen het tweede elftal van Haarlem betekende voor trainer Claus dat hij eens van de vertrouwde selectie kon afwijken. Op een zeer slecht (hoofd)veld, met windkracht 8 in de lengterichting, was Ajax volkomen gelijkwaardig aan de betaalde tegenstander uit Haarlem. Aanvallend kostte het nog wat moeite om voor gevaar te zorgen, maar verdedigend werd de tegenstander simpel van het lijf gehouden. In de tweede helft, tegen de wind in, had Ajax meer controle en dat leidde tenslotte tot het enige doelpunt van de wedstrijd. Nicky van Kampen schoot van ruim twintig meter hard op doel en Said Saïdi- Amor was er als de kippen bij om de rebound in het net te tikken. Het was een verdiende zege. Ook in de oefenwedstrijd tegen AFC speelde Ajax goed. Door een defensieve misser kwam de ploeg weliswaar op achterstand, maar door doelpunten van Jamal Yahiaoui en Sander de Goede werd de rust met een 2-1 voorsprong betreden. Na de thee hield Ajax de tegenstander onder druk. Via Said Saïdi-Amor en Ali Baddaou werd de voorsprong zelfs vergroot tot 4-1. Een goed uitgespeelde aanval van de AFC'ers leverde nog wel een tweede tegentreffer op, maar verder liet Ajax zijn opponent niet komen. Kampioensfeest verstoord In Barneveld, tegen koploper SDVB, had Ajax nog iets goed te maken. Dit moest dan wel gebeuren in de wetenschap dat de Barnevelders bij winst de kampioensvlag konden hijsen. Een stampvolle tribune met zo'n duizend toeschouwers en vuurwerk gedurende de hele wedstrijd maakte duidelijk dat de thuisclub er heilig in geloofde. Niet geheel ten onrechte, want al vroeg in de wedstrijd werd het 1-0 uit een vrije schop. Eens te meer bleek daarbij dat een muurtje niet altijd helpt. Doelman Dennis van der Wal zag de bal namelijk veel te laat aankomen om nog adequaat te kunnen reageren. Ondanks de snelle achterstand was Ajax vanaf het begin de betere ploeg. De jongens waren allerminst onder de indruk van de entourage en kwamen na een kwartier op gelijke hoogte. Hoog opspringend kopte Raymond Barkema de corner van Jerry de Koning snoeihard in. Met deze 1-1 werd de rust bereikt. Na de thee werd het al snel 1-2, toen Erik van Ingen uit een vrije schop van opnieuw Jerry de Koning de SDVB-doelman koppend verraste. Door een eigen doelpunt werd het even later zelfs nog 1-3. De slotminuten van de wedstrijd waren hectisch. Ajax kreeg een vrije schop toegewezen op de rand van het eigen strafschopgebied. De bal lag echter zo'n tien meter verder en werd teruggespeeld op Dennis van der Wal, die de vrije schop zou nemen. De arbiter dacht dat de vrije schop al was genomen, dus toen Van der Wal de AJAX MAGAZINE MEI 2000 117

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 117