Foto: Louis van de Vuurst Didi Longuet, hier in actie tegen Feyenoord, is een van de door Ajax vastgelegde talenten. /Vijf door Ajax gecontracteerde talenten werden op zondag 16 april na de wedstrijd Ajax - AZ door Hans westerhof voorgesteld aan de pers. Vanaf links: Bram Verbiest, Didi Longuet, Rafael van der Vaart, Hans westerhof, Anthony Obodai en Gabriel Mofokeng. Van der Vaart, die inmiddels vijftien jeugdinterlands achter zijn naam heeft staan, scoorde tegen Feyenoord. 'Je zou bijna vergeten hoe mooi het is om in een wedstrijd Ajax Al-Feyenoord Al een jongetje van zeventien de bal met zijn linkervoet haarscherp, via de onderkant Foto: Yvonne Witte van de lat, in de kruising van het doel te zien krullen. Er is hoop voor Ajax. Ze heet Rafael van der Vaart.' Ook Didi Longuet komt uit de eigen jeugd. Hij draagt al bijna zes jaar het rood-witte shirt. Daarvoor speelde hij bij Voorland. Voor hem was het een spannende tijd. Hij is nu negentien en tweedejaars A-junior. Voor Longuet betekende dat doorstromen naar het tweede elftal of weg moeten. Ajax bood de middenvelder een tweejarig contract aan. 'Ik heb niet na hoeven denken of ik het zou tekenen,' zegt Longuet. 'Naar een andere club wilde ik absoluut niet. Als je zover bent gekomen moet je doorgaan en proberen het eerste te halen. Ik zal me extra moeten bewijzen nu ik een kortere verbintenis heb gekregen dan alle anderen.' Anthony Obodai is een nieuw gezicht bij Ajax. De zeventienjarige middenvelder en linkshalf is afkomstig van Liberty Professionals FC uit Ghana. Tijdens het WK voor junioren in Nieuw-Zeeland, dat gewonnen werd door Brazilië met Walker Fronio, werd hij gescout door Danny Blind. Na een stage, vorig jaar december, was Ajax zo gecharmeerd van Obodai dat hij nu voor vijf jaar is vastgelegd. Drie maal is scheepsrecht moet Ajax gedacht hebben over Gabriel Mofokeng. De eerste keer liep de Zuid-Afrikaan in 1998 stage en ook vorig jaar kwam hij langs, maar werd ook toen nog te licht bevonden om de overstap naar Amsterdam te maken. Nu is Mofokeng achttien en heeft Ajax hem bijna gesmeekt om weg te gaan bij de Sport School of Exellence en in Amsterdam te blijven. Westerhof: 'Blijf hier en ga nooit meer weg.' Voor Mofokeng is bij Ajax spelen een grote eer. 'Iedereen kent Ajax bij ons. Toch is het niet niks om zo ver van huis te zijn. Na overleg met mijn advocaat en zaakwaarnemer heb ik besloten om het toch te doen. Gelukkig hoef ik niet alleen te wonen, maar zit ik bij een heel erg leuk gastgezin.' De eerste Nederlands sprekende buitenlander die Ajax voor de jeugd contracteerde is Bram Verbiest. De doelman is de eerste die voortkomt uit het samenwerkingsverband dat Ajax heeft met Germinal Beerschot Antwerpen. Tijdens de onderlinge wedstrijden die Ajax tegen GBA speelde viel hij op. Leider Cas Harms is nu al razend enthousiast over de nieuwe aanwinst: 'Bij zijn eerste wedstrijd voor Ajax, een oefenduel tegen Hoofddorp, trok hij onmiddellijk zijn mond open en gaf hij aanwijzingen alsof hij al lang in dat doel stond. Hij was een genot om naar te kijken.' Verbiest had een mooi debuut. Ajax won met 11-0 van Hoofddorp. 110 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 110