die haal je op zo'n ploeg niet gemakkelijk in.' Feyenoord had onderweg nog punten moeten verliezen en Ajax had alles moeten winnen wilde een Ajax-waardig eindresultaat behaald worden. Helaas voor de Al gebeurde dat niet. Telstar werd uit nog wel simpel met 3-0 geklopt en ook thuis werd het verlies in en tegen Heerenveen goedgemaakt door de Friezen nu met 1-0 te verslaan. Diezelfde uitslag was er ook tegen Sparta. Harms: 'Het scoren zat allemaal niet mee de laatste tijd. We hebben wel een redelijke ploeg, maar de voorhoede had geen geluk met afmaken.' Ook in de uitwedstrijd tegen FC Twente was dat het geval. Trainer John van 't Schip was tevreden na dit duel. Zijn ploeg had niet slecht gespeeld, maar verloor daar toch met 2-1. Het enige Ajax- doelpunt werd vlak voor tijd uit een penalty gemaakt door Quame Quansah. 'En dan is het seizoen echt over,' verzucht de leider, die aan zijn laatste seizoen bezig is. Cas Harms is per 1 mei scout geworden bij Ajax. 'Mijn leiderschap sluit ik niet af met een kampioenschap. De schaal is dit jaar weer niet voor ons.' Er komen naast sombere geluiden ook veel positieve geluiden vanaf de Toekomst. Die wijzen erop dat volgend seizoen weer een topjaar kan worden voor de Al. Zeker nu Ajax grote talenten heeft gecontracteerd. Nieuwe toppers Na afloop van de wedstrijd tegen AZ legde Ajax na de persconferentie van Gerard van der Lem en Hans Westerhof vijf spelers vast. Onder het toeziend oog van hun familie, vrienden, gastgezinnen en de pers werden zij stuk voor stuk voorgesteld. Twee van hen komen uit de eigen jeugdopleiding. Rafael van der Vaart tekende een zesjarig contract bij de club waar hij al zeven jaar speelt. De pas zeventien geworden Rafael is afkomstig van de Beverwijkse club De Kennemers en kan uit de voeten als linkshalf en centrale verdediger. Directeur opleidingen en interim-coach Hans Westerhof noemt hem een van de grootste talenten die Ajax momenteel heeft en nam hem drie dagen na zijn presentatie al mee naar de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. Henk Spaan beschreef in het Parool hoe prachtig AJAX MAGAZINE MEI 2000 109

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 109