r In het vorige Ajax Magazine spuwde de leider van de Al, Cas Harms, vuur over de prestaties van het hoogste jeugdelftal. De ploeg kwam op een internationaal toernooi in Peru niet verder dan de kwartfinales, werd in de strijd om de beker al vroeg uitgeschakeld door eerste-divisionist Fortuna Sittard en ook in de competitie werd onnodig menig punt verloren. 'Onze voetballers kunnen het niet opbrengen om het af te maken. De mentaliteit is ver te ai door Simone Tacx zoeken.' Ditmaal is Harms milder. 'De wedstrijd waar het toch hoofdzakelijk om ging hebben we gewonnen.' Op een zonovergoten zaterdag speelde de Al op de Foto: Louis van de Vuurst De A1 ïny in nieuwe talen v JrrAA: n» 108 1 v Foto: Louis van de Vuurst Toekomst tegen rivaal Feyenoord. Het duel in Rotterdam was met 1-0 verloren nadat de bal met de hand een klein tikje mee had gekregen. In Amsterdam waren de mannen van Van 't Schip erop gebrand revanche te nemen. Onder het toegestroomde publiek bevonden zich onder meer Johan Neeskens, Aad de Mos, scheidsrechter Mario van der Ende en natuurlijk Ajax- coryfeeën als Sjaak Swart en Danny Blind. Zij zagen een matige eerste helft, maar na rust kwam de ploeg op toeren. Uiteindelijk won Ajax met 2-0. Het tweede doelpunt, dat gemaakt werd door Rafael van der Vaart, was er een om in te lijsten. Mooier kon de bal niet de kruising ingaan. 'Maar ja,' zegt Harms, 'de achterstand op Feyenoord bleef toch nog vier punten en Nu het dit seizoen niet allemaal soepel loopt, kijkt de A1 al stiekem uit naar het volgende seizoen. Ajax zou Ajax niet zijn als het vlaggenschip dan niet weer als vanouds voor de titel gaat. Rafael van der Vaart duelleert met een Feyenoorder. de Ajacied scoorde tegen de rivaal een wonderschoon doelpunt. AJAX MAGAZINE MEI 2 000 Youssouf Hersi (links) en Erik Piket op de Toekomst in actie tegen Heerenveen.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 108