'Dit smaakt naar meer! Het zelfvertrouwen van He Breng de dag van zijn debuut ter sprake en Pascal Heije tovert een I glimlach tevoorschijn en iaat de oogleden twinkelen. Zijn 'finest hoi de slotfase van Ajax tegen NEC. Zondag 26 maart 2000» omstreeks de Amsterdam ArenA. Als de moegestreden captain Aron Winter he meldt zijn met rugnummer 40 getooide opvolger zich zelfverzekerd Een koesterend applaus daalt op de nieuwste telg uit de eigen opie Interim-trainer Hans Westerhof zou achteraf verklaren getwijfeld te hebben over het inbrengen van de 20-jarige Heije. Niet dat de twijfels verband hielden met de capaciteiten van de middenvelder. Nee, de aimabele Westerhof vreesde zijn voorganger Jan Wouters met het laten debuteren van een nieuw talent het effect van een schop na te geven. In het belang van de club beleefde Heije toch zijn vuurdoop. Ondanks het zware weer waarin de club verkeert een mooie eerste kennismaking. Stadionspeaker Floris Thoolen liet het iedereen weten; omdat 'nummer 40' alle leeftijdsklassen van het opleidingstraject doorliep verdient deze debutant met recht het predikaat een rasechte Ajacied te zijn. 'En dan te bedenken dat dit pas een klein beginnetje is,' laat de in de realiteit teruggekeerde Heije weten. 'Een bevestiging dat ik op de goede weg ben. Een debuut dat zeker smaakt naar meer!' Een dag voor de wedstrijd maakte Westerhof zijn selectie bekend voor het competitietreffen met NEC. Waar je dat misschien wel zou verwachten, volgde op zijn uitverkiezing geen slapeloze nacht. Eerder al deed hij ervaring op als MAK 2. door Ronald Jonges foto's Louis van de Vuurst bankzitter bij het eerste elftal. Daarnaast ligt het niet in zijn aard, zich zorgen te maken over wat zich mogelijk voor kan doen. Zelfverzekerd: 'De realiteit is dat je toch helemaal zelf tot goede prestaties moet komen. Ik zal niet snel verkrampen. Heb vaak een goede, gezonde spanning over me. Je moet er niet te veel bij nadenken. Gewoon laten zien wat je kan.' i Romano Met de simpele mededeling dat hij gewoon zijn best moest doen en met uitstraling over het veld diende te paraderen leidde Westerhof het debuut in. Heije roemt de rechtlijnige nuchterheid die Westerhof zo kenmerkt. Het gegeven dat de voormalig trainer van PSV ooit met 'de grote' Romario werkte zorgt voor extra credits aan het adres van Westerhof. Heije: 'Westerhof laat de spelers met plezier spelen. Zijn instelling en oefenvormen 104 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 104