Jack Spijkerman Stilstaan bij een eeuw Ajax volgende Foto: Louis van de Vuurst Frank Verlaat en Jan van Halst hielden tegen FC Twente de verdediging strak georganiseerd, maar omdat Ajax nog te weinig geraffineerd was in het benutten van kansen bleef het in Enschede bij een doelpuntloos gelijkspel. eens met twee buitenspelers. Voor beide ploegen was de wedstrijd van groot belang en FC Twente noch Ajax mocht verliezen. Enige voorzichtigheid was wel geboden en daarom was het niet zo gek dat de 0-0 gehandhaafd bleef. Met Ajax in de hoofdrol kregen de teams wel veel kansen. De mooiste mogelijkheden waren weggelegd voor Dani en Machlas, maar ook zij slaagden er niet in het doel te vinden. Omdat Ajax het beste van het spel had, moesten de Amsterdammers na afloop nog het meeste treuren om de twee verliespunten. Jan Wouters sprak echter zijn tevredenheid uit over het vertoonde spel. 'Qua organisatie zijn we weer een stapje verder gekomen.' Over het inleveren van de twee punten en het missen van opgelegde kansen was de trainer uiteraard minder tevreden. Ook de spelers hadden hier hun ideeën over. 'Nu het spel beter gaat, moeten we nog zien de vele kansen te benutten en dat ook af te dwingen,' sprak Jan van Halst na afloop. De voormalig speler van FC Twente beleefde een heerlijke middag. Niet alleen speelde hij prima, maar ook werd hij toegejuichd door zowel de Ajax-aanhang als het Twente- publiek. 'En dat deed mij als mens heus wel wat,' moest hij erkennen. Ajax hield FC Twente achter zich op de ranglijst en nestelde zich zelfs nog steviger op de tweede plaats toen Feyenoord later die dag verloor in Heerenveen. Het blijft echter dringen achter PSV, want nog minstens zes ploegen kunnen in aanmerking komen voor Europees voetbal. Ajax plaatst zich natuurlijk het liefst rechtstreeks, maar als het niet anders kan via de Intertoto Cup. Ook het alom gerespecteerde Juventus deed dat dit seizoen en daar hoorde je niemand over. Jack Spijkerman is bij het grote publiek vooral bekend van Spijkers met koppen (radio) en Kopspijkers (tv). Ooit was de presentator echter leraar en in die hoedanigheid heeft hij zelfs Jan van Halst nog in de klas gehad. 'Ik woonde vroeger in IJmuiden en was dus fan van Telstar. Toen Heinz Stuy in 1968 naar Amsterdam vertrok, werd ik supporter van Ajax. Hij werd de keeper die in drie achtereenvolgende Europese finales de nul wist te houden en daar waren we in IJmuiden behoorlijk trots op. Toen ik zo'n zestien jaar geleden in Amsterdam kwam wonen, ging ik regelmatig naar Ajax. Sinds de komst van de Amsterdam ArenA ben ik in het trotse bezit van twee seizoenkaarten. Een ander trots bezit hangt al enige tijd ingelijst naast het bureau: mijn toegangskaartje voor de Champions-Leaguefinale in Wenen. Die wedstrijd was natuurlijk een absoluut hoogtepunt. Een leuke herinnering heb ik aan een training waar ik, gewoon als supporter, stond te kijken. Ik stond met één voet op het trainingsveld toen er opeens een rijtje ballen werd neergelegd. Voor ik het wist, was ik gebombardeerd tot schietschijf en vlogen de schoten van Rijkaard en de Boertjes om mijn oren. De schoten waren hard maar niet zuiver en ik heb het dus overleefd. Honderd is een mooi getal, reden voor een feest, maar zegt mij verder niet zo veel. De aard van de mens verandert niet door zijn leeftijd en dat zou ook moeten gelden voor een voetbalclub. Het verleden is mooi, maar uiteindelijk telt steeds de volgende wedstrijd.' Tekst: llona Oerlemans AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 98