Foto: Yvonne Witte tweede plaats op de ranglijst bleef de club aangeschoten wild. Het was dus zaak om in ieder geval de punten te blijven pakken en de stijgende lijn door te trekken in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. Die punten werden inderdaad gepakt, maar de manier waarop was niet om over naar huis te schrijven. Het meest opmerkelijke was de vierde rode kaart die Chivu opliep na een tackle op de achillespees van een tegenstander. Dit tot groot ongenoegen van Jan Wouters, die de Roemeen goed kan gebruiken in de defensie, maar het nu een aantal wedstrijden zonder hem moet stellen. 'Ik vraag me af of hij zijn les nu nog niet heeft geleerd,' was het commentaar van de trainer. 'Eens is het geduld op, maar hij is nog jong en kan nog veel leren.' Dat de volle winst werd behaald was dan wel een doekje voor het bloeden, maar zo eenvoudig ging dat ook weer niet. Opnieuw keek Ajax na vier minuten tegen een achterstand aan, maar ook nu zag de ploeg kans die binnen drie minuten recht te zetten. Nikos Machlas zorgde niet alleen voor de gelijkmaker, maar bediende even later bovendien Dani op maat. Na de 2-1 kreeg Ajax nog diverse kansen om de score te vergroten. De mooiste mogelijkheden werden echter om zeep geholpen en toen vlak voor tijd een kopbal rakelings langs het doel van Fred Grim verdween, kwam de ploeg zelfs nog goed weg. De opluchting was groot toen de scheidsrechter voor het einde floot en de punten konden worden Nikos Machlas zorgde tegen De Graafschap niet alleen voor de gelijkmaker, maar bediende bovendien even later Dani op maat. Ook het bezoek van De Graafschap aan de ArenA betekende een weerzien met een oude bekende. De nog immer zeer populaire Sonny Silooy kwam echter niet in actie. gekoesterd. Met nog steeds behoorlijke concurrentie kwam Ajax wat steviger op de tweede plaats te staan. De weg naar Europa Op 27 februari zou Ajax tegen FC Den Bosch moeten aantreden en deze wedstrijd wilden de supporters gebruiken om te protesteren tegen de combikaart. Een week eerder was al actie gevoerd bij Willem II - Feyenoord en dat was niet zonder problemen verlopen. Uit angst voor nieuwe rellen besloten de KNVB en de burgemeester van 's-Hertogenbosch daarom de wedstrijd uit te stellen tot dinsdagavond 4 april. Door de beslissing kreeg Ajax onverwacht een vrij weekend, maar helemaal blij zal niemand daarmee zijn geweest. Niet alleen vanwege de invloed die supporters kunnen uitoefenen op het verloop van de competitie, maar ook omdat het wedstrijdritme werd verstoord. Juist nu Ajax probeerde een goede reeks neer te zetten, zou een dergelijke onderbreking negatief kunnen uitvallen. Of de ontwikkelingen al dan niet nadelig waren, zou moeten blijken uit de uitwedstrijd tegen FC Twente. Ook dit duel werd eerder in het seizoen door supportersinvloeden verschoven. Nu stond de wedstrijd voor 5 maart op het programma en in de tussentijd had FC Twente zich tegen de top van de ranglijst genesteld. De ploeg uit Enschede boekte de laatste tijd louter successen en Ajax speelde nog steeds niet optimaal. Om de tweede plaats op de ranglijst niet te verliezen en de Tukkers op afstand te houden, moest een nederlaag in Enschede worden voorkomen. Ook FC Twente droomt namelijk nog steeds van Europees voetbal, maar 'de druk om dat te bereiken, is nooit zo groot als bij Ajax', wist ook Jan van Halst. 'Als FC Twente een keer verliest of Europees voetbal mist, staat alleen de Tubantia op de stoep en misschien Radio Oost. Als het met Ajax niet goed gaat, liggen hier elke morgen vijf landelijke dagbladen met hun commentaren en opinies op de mat en staan de tv-ploegen op de stoep te dringen. Dat is natuurlijk wel even wennen,' zei de voormalig Twente-speler voorafgaand aan de wedstrijd in Enschede. Van Halst bezongen Door de schorsing van Chivu en het ontbreken van Brian Laudrup wegens een rugblessure moest de Ajax-ploeg tegen FC Twente weer wat wijzigingen ondergaan. Opmerkelijk was de rentree van Tijjani Babangida aan de rechterkant. Zijn optreden in het Nigeriaanse elftal tijdens de Afrika Cup deed Jan Wouters besluiten hem na lange tijd weer in het basiselftal op te nemen. Met Gronkjaer aan de linkerkant speelde Ajax bovendien weer Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE APRIL 2000 97

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 97