Foto: Louis van de Vuurst en een heel peloton aan journalisten stonden paraat om over het vertrek te worden geïnformeerd. Nog diezelfde avond zei Danny Blind in een amusementsprogramma op tv precies wat hij kwijt wilde: 'Ik heb met niemand binnen de club problemen. Ik kan met iedereen door één deur en Ajax blijft altijd mijn club. Bovendien is de kans best groot dat ik daar nog eens terugkeer.' Zwarte donderdag De persconferentie vond plaats na het uitduel tegen PSV en uiteraard had die wedsrijd invloed op de gang van zaken. In Eindhoven werd het voor Ajax namelijk geen onverdeeld succes. De ontmoeting speelde zich af op donderdagavond 10 februari; geen tijdstip om een topper als deze te spelen. Door inmiddels bekende oorzaken is het kennelijk niet meer mogelijk om een dergelijke wedstrijd gewoon op zondagmiddag te spelen. Voor de wedstrijd bevond Ajax zich op de derde plaats met slechts één verliespuntje meer dan koploper PSV. Van de ontmoetingen in Eindhoven is echter bekend dat Ajax zelden de volle winst of zelfs maar een gelijkspel wist te behalen. Ook in betere tijden werd regelmatig verloren en nu Ajax niet in goeden doen was, zou het op z'n minst een zware wedstrijd worden. De realiteit bleek keihard want met een kansloze 4-0 nederlaag werd het een dramatische avond voor Ajax. Na een kwartier was de ontmoeting al beslist. Het eerste schot op Oude bekende Co Adriaanse leek het Ajax met Willem II niet al te moeilijk te willen maken. Dani en Jesper Gronkjaer in discussie tijdens de voor Ajax dramatisch verlopen uitwedstrijd tegen PSV. Met op de achtergrond de Amsterdam ArenA instrueert Heini Otto een deel van de 1700 jongetjes die tijdens Ajax' Talentendagen naar de Toekomst waren gekomen. doel verdween al binnen vier minuten achter Fred Grim. Nauwelijks tien minuten later stond het 2-0 en met een benutte penalty bracht Ruud van Nistelrooy de stand op 3-0. Geen moment kwam Ajax in de wedstrijd. De ploeg creëerde geen enkele kans en werd van het kastje naar de muur gestuurd. Zo kabbelde de wedstrijd verder en in de tweede helft wist PSV nog voor wat opwinding te zorgen door de eindstand op 4-0 te bepalen. Natuurlijk was Jan Wouters zeer teleurgesteld over de afstraffing. 'Ik voel mij in de steek gelaten door de ploeg. Geen van de spelers van wie je wat extra's Foto: Yvonne Witte Foto: Louis van de Vuurst verwacht heeft zich laten zien. Het komt hard aan.' Tijdens de wedstrijd richtte het publiek zijn pijlen op het bestuur. Voorzitter Van Praag reageerde als volgt: 'De fans leggen de schuld bij twee personen, maar ik had liever gezien dat ze hun club bij een 2-0 achterstand hadden aangemoedigd. Wij willen niet onder druk emotionele beslissingen nemen. Ik baal ook na zo'n nederlaag, maar vind het niet goed om hiervoor één man verantwoordelijk te stellen. Het is ook een zaak van de technische en medische staf en van de spelers'. AJAX MAGAZINE APRIL 2000 93

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 93