Jan Wouters zag zijn ploeg tegen Cambuur binnen een kwartier op een 3-0 voorsprong komen. Daarna was het uit met het flitsende spel en moest zelfs een tegendoelpunt geïncasseerd worden, reden voor Wouters om na afloop zijn teleurstelling uit te spreken. Eindelijk had het elftal de kans om het publiek wat gunstiger te stemmen en de critici tijdelijk de mond te snoeren. Het had zo mooi kunnen zijn, maar nu moesten de toeschouwers genoegen nemen met slechts een kwartiertje goed voetbal en een magere 3-1 overwinning. De kans voor open doel werd zo volkomen gemist. Danny en Bobby Op maandag 7 februari kwam het bericht naar buiten dat Danny Blind met onmiddellijke ingang zijn functie als directeur spelersbeleid neerlegde. Het nieuws had op geen slechter moment kunnen komen. Omdat zowel Ajax als Bobby Haarms kondigde zijn afscheid aan: 'Ik heb alles gewonnen wat er te winnen viel en dat pakt niemand mij meer af. Maar je kunt niet eindeloos doorgaan.' Danny Blind zich onthielden van commentaar, volgden de speculaties over het waarom elkaar in de media snel op. Natuurlijk werd het vertrek van Blind na veertien jaar Ajax betreurd, maar kennelijk was op dat moment geen andere beslissing mogelijk. Of het vertek van Danny Blind nog niet genoeg was, kondigde een paar dagen later ook Bobby Haarms aan na dit seizoen te stoppen als hulp- en hersteltrainer. Na 32 jaar trouwe dienst wil de inmiddels 66-jarige ras-Ajacied het wat kalmer aan gaan doen. 'Het is absoluut de moeilijkste beslissing uit mijn loopbaan geweest en het heeft niets met de huidige situatie bij Ajax te maken,' verklaarde Bobby, die hoopt dat hij Ajax in de toekomst op een andere manier van dienst kan zijn. 'Ik heb alles gewonnen wat er te winnen viel en dat pakt niemand mij meer af. Maar ja, je kunt niet Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Brian Laudrup op weg naar de fraaie derde goal van Ajax in de wedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden. eindeloos doorgaan. Vroeg of laat kom je jezelf tegen dus het lijkt mij verstandig er nu maar eens een punt achter te zetten'. De loopbaan van Haarms is wereldwijd bekend en inmiddels tot in de kleinste details vastgelegd in interviews, boeken, films, video's, kranten en tijdschriften. Bovendien is hij de enige hulptrainer ter wereld met een eigen fanclub. Als het moment van afscheid daar is, zal zijn ongelooflijke carrière ongetwijfeld wederom de revue passeren. Omdat de geruchten elkaar in hoog tempo opvolgden, besloot Ajax op vrijdag 11 februari toch maar een persconferentie te beleggen. Zo kon men mogelijk wat duidelijkheid scheppen in de zaken waar de media mee worstelden. Terwijl het in feite slechts ging om het vertrek van een directeur bij een voetbalclub was de opkomst hoog. Zo'n zeven cameraploegen 91

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 91