op het moment dat de Griek wilde schieten, werd hij onderuit gehaald. Hoewel Brian Laudrup nog dicht bij een treffer kwam, liet ook de thuisclub zich niet onbetuigd. De 1-1 eindstand gaf een redelijke weergave van de veldverhoudingen en mocht aldus acceptabel worden genoemd. Een gelijkspel in het Abe Lenstra-stadion is op zich geen slecht resultaat, maar een overwinning zou wel aanzienlijk beter zijn uitgekomen. Nu bleef Ajax na negen wedstrijden (inclusief de oefenduels) nog steeds zonder overwinning, maar daar stond wel tegenover dat de club zijn ongeslagen status in uitwedstrijden behield. Kans op herstel Na de uitwedstrijd tegen de ene Friese ploeg trof Ajax in de Amsterdam ArenA een andere Friese tegenstander. Cambuur Leeuwarden verkeerde in de onderste regionen van het vaderlandse voetbal dus mocht een overwinning van Ajax wel Foto's: Louis van de Vuurst John Nieuwenburg gehuld in het merkwaardige tenue waarin Ajax aantrad tegen Heerenveen. worden verwacht. Om de punten te kunnen bijschrijven, moet namelijk ook van de mindere goden worden gewonnen. De spelers leken dat te beseffen want de start was bijzonder hoopgevend en spectaculair. Binnen een kwartier stond Ajax met 3-0 voor en dat was een luxe die de spelers en het publiek sinds lange tijd niet meer hadden gekend. Met een perfecte actie scoorde Nikos Machlas de openingstreffer en na een eigen doelpunt van Cambuur liet Brian Laudrup zien hoe mooi een goal gemaakt kan worden. Met twee weergaloze bewegingen plaatste de Deen de bal in het doel en zo leek de wedstrijd na een kwartier al beslist. Het publiek ging er eens lekker voor zitten en wachtte op een wervelende doelpuntenshow. Het wachten bleek tevergeefs want al snel bloedde het spel volledig dood. Er lukte weinig meer, de kansen bleven uit en er moest zelfs nog een tegengoal worden geïncasseerd. De toeschouwers keerden daarom toch weer teleurgesteld en moedeloos naar huis terug. 'Ik heb het gevoel alsof ik verloren heb,' sprak Jan Wouters na afloop. 'We hadden vandaag veel goodwill kunnen kweken door minstens met 7-0 te winnen. Ik vond het maar vreemd dat er na afloop geen fluitconcerten waren. Ik ben zwaar teleurgesteld.' We zullen waarschijnlijk nooit weten hoe het allemaal kan, maar droevig was het wel. AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 89