Verschillende inzeto voet Op 18 maart 2000 vierde Ajax zijn honderdste verjaardag. Het jubileum werd opgeluisterd met een 'oud en nieuw', een nieuwjaarsconcert en een mooi boek. Binnenkort volgen nog de revue en een film. Gedurende het jaar is er veel jeugdvoetbal en op 3 en 5 augustus speelt onze hoofdmacht een mooi toernooi met (onder voorbehoud) Arsenal, Lazio Roma en Barcelona. De realiteit telt echter ook en in dat opzicht verkeert Ajax nu niet echt in een enorme feeststemming. Het publiek laat zijn ongenoegen over het spel merken en ook PSV wees de ploeg op de harde werkelijkheid. Daarnaast kwamen het onmiddellijke vertrek van Danny Blind en het aangekondigde afscheid van Bobby Haarms wel erg ongelegen. Ajax zit in de hoek waar de klappen vallen. Zoals altijd zal de club zich daar ook nu uit redden, want anders hou je het geen honderd jaar vol. •oor het beker-echec in Kerkrade kregen de competitiewedstrijden extra lading. Als Ajax nog serieus mee wilde doen in de race om de landstitel, kon het zich nauwelijks nog een misstap permitteren. Met deze situatie in het achterhoofd was het geen gemakkelijke Opgave om meteen op bezoek te moeten gaan bij SC Heerenveen. De Friezen hadden inmiddels de tweede plaats op de ranglijst ingenomen, tussen PSV en Ajax, dus kon er op woensdag 2 februari van een echte topper worden gesproken. Een week eerder was het veld bij Roda JC al een drama, maar bij SC Heerenveen was de grasmat niet veel beter. Het duurde dan ook even voordat onze ploeg aan de lastige omstandigheden gewend was. De toeschouwers en tv-kijkers moesten ook wennen en wel aan de kleding van de KRONIEK door Tijn Middendorp Ajacieden. Op verzoek van scheidsrechter Bossen droegen de spelers namelijk een zwarte broek onder het vertrouwde Ajax- shirt. Het blauwe uit-tenue van Ajax zou te veel lijken op de kleding van de thuisploeg en Bossen zou dan moeite hebben om de spelers van elkaar te onderscheiden. Uit nog ongeslagen Ondanks alles werd het toch best een aardige wedstrijd. Hoewel het veld zich niet leende voor mooie staaltjes voetbal Brian Laudrup viert zijn schitterende doelpunt tegen Cambuur Leeuwarden. maakte de spanning veel goed. Met een simpel balletje over de uitkomende Grim opende SC Heerenveen de score. Gelukkig voor Ajax kreeg Jesper Gronkjaer het kort na de openingsgoal op z'n heupen. Na zijn zoveelste spurt langs de Friese defensie lepelde hij de bal precies op het hoofd van Nikos Machlas die vrij kon inkoppen. Spanning kenmerkte het resterende deel van de wedstrijd waarin Ajax de kansen kreeg op de overwinning. Vooral Nikos Machlas had een prima mogelijkheid, maai AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 88