Wim Bohnenn 'Als ik vroeger tegen Ajax moest spelen, werd ik al grimmig.' En, is het beeld veranderd? Van Halst: 'Ik zie Ajax nu wel wat positiever. Als ik vroeger tegen Ajax moest spelen, werd ik al grimmig. Het was het vooroordeel tegen de club dat ook bij Twente heerste. De arrogantie die je vermoedt, maakt een bepaalde woede in je los. Ze wonnen ook altijd zo veel. Ik kreeg dan altijd het gevoel van: allemaal leuk en aardig, maar jullie winnen niet van mij. Ze gingen er ook te gemakkelijk van uit dat ze toch wel zouden winnen. En als dat dan ook gebeurde, zoals in de meeste gevallen, vond ik dat redelijk onuitstaanbaar. Maar nu ik hier speel, heb ik ontdekt dat er van arrogantie helemaal geen sprake is. En dan ga ik er voor het gemak maar van uit dat het eerste niet met het laatste te maken heeft.' Hoe bemoedigend is het om te horen dat de clubleiding Ajax heeft ingeschreven voor de Intertoto-competitie? Van Halst: 'Ach, het is een prachtige competitie. Ik heb er immers ervaring mee bij Twente. Laten we het er maar op houden dat het bij ons de overtuiging naar boven moet brengen dat het zover niet zal komen. Lieve help zeg, ik heb met Twente toch wedstrijden gespeeld op een amateurveld in Noorwegen, of in Oostenrijk tegen Casino Salzburg dat je je echt afvraagt waar je mee bezig bent en hoe het zover heeft kunnen komen. Ja, en dan had je ook niet zomaar gewonnen hoor. Dat waren zeer lastige wedstrijden. En je moest ze spelen op een moment dat je normaal gesproken een oefenpotje tegen Zuidvogels afwerkte. Er kan natuurlijk van alles gebeuren, en ze zullen ons niet zomaar voor de Intertoto inschrijven. Maar als je het dan over arrogantie hebt, is dit wel het andere uiterste.' Stilstaan bij een eeuw Ajax Als jongetje van twaalf ging Wim Bohnenn al samen met zijn vader naar Ajax. Later werd hij ook zakelijk bij de club betrokken. In zijn functie van productmanager bij Telesport, van dagblad De Telegraaf hield hij zich bezig met commerciële uitingen rondom de club. Door de gemeente Amsterdam werd hij gevraagd te fungeren als spreekstalmeester bij alle huldigingen. 'Mijn band met Ajax stamt uit mijn jeugdjaren. Ik heb mooie dingen bij de club meegemaakt. De meest speciale herinnering dateert van 25 mei 1995. Het was de dag na de overwinning van Ajax in de Champions-Leaguefinale en de ploeg zou een grootse huldiging krijgen op het Museumplein. In afwachting van die huldiging stonden er al zo'n tweehonderd vijftigduizend mensen op het plein. Samen met de commissaris van politie had ik besproken of er iets te regelen viel met het vliegtuig van de Ajacieden dat over zou vliegen. Op een gegeven moment kreeg ik te horen dat er inderdaad iets ging gebeuren en niet veel later zag ik het vliegtuig. Met een wenkende beweging zei het als het ware de supporters gedag en dat was een heel indrukwekkend moment. Als ik er nu aan terugdenk, krijg ik er nog steeds koude rillingen van. Later begreep ik dat de spelers, trainers en andere mensen in het vliegtuig wel even geschrokken waren. Zij waren namelijk niet ingelicht over deze manoeuvre. Als lid van de evenementencommissie ben ik nauw betrokken bij alle festiviteiten rondom het eeuwfeest. Naast de revue zijn er door het jaar heen verschillende jeugdtoernooien. Met een groot supportersfeest op 20 augustus worden ook de fans niet vergeten.' Tekst: llona Oerlemans. foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 82