'Alles is hier minimaal twee keer groter. Het stadion, de selectie, de aandacht' GAZINE APRIL 2000 mentaal goed opstelt en datje op die manier ook waarde hebt voor de ploeg, doet je dat toch goed. Je hebt nog steeds de pest in, want het zijn niet de complimenten waarop je zit te wachten of waarvoor je naar Ajax bent gekomen, maar je weet dat je toch op de goede weg bent. Bovendien leer ik hier iedere dag heel veel. Ik probeer zoveel mogelijk in me op te nemen. Goed voor later, als ik een of andere baan als voetbalmanager heb. Maar het eerste doel zal altijd de basisplaats zijn en die goed vervullen.' Stichting Nazorg Twente met Ajax vergelijken is als appels met peren. Twente is dit seizoen een stevige en zoete red delicious; Ajax is in ieder geval nog in alle zuurheid aan het rijpen terwijl niemand kan wachten met een hap te nemen. Twente is een club met behoorlijk hoge, maar zelden uitgesproken ambitie. Ajax wil zowel op de beurs als op de ranglijst altijd het hoogst genoteerd staan. Dat verschil is voelbaar. Van Halst: 'Ik heb me in het begin wel verbaasd over de hardheid waarmee hier bepaalde beslissingen worden genomen. Als hier iemand op de tribune moet zitten, wordt dat gewoon medegedeeld. Bij Twente gaat dat allemaal heel voorzichtig. De selectie is daar zo smal dat men voortdurend bang is om iemand te demotiveren, waardoor hij niet inzetbaar is als dat wel nodig is. Dan wordt er gepraat en uitgelegd. Er worden vijf armen omheen gelegd om de klap voor die jongen zo goed mogelijk op te vangen. Hier gaat dat harder. Er worden keuzes gemaakt. Mij bevalt dat beter. Bij Twente vond ik het af pn top tp "kan niet aan de verwachtingen voldoen". Ik vond dat niet helemaal eerlijk.' Welke benadering was wel eerlijk geweest? Van Halst: 'Gewoon, komt van een subtopper en gaat naar een topclub. Dat maakt toch nog wel een verschil. Ajax is toch wel even wat anders dan Twente. Dat merk je aan bijna alles. Belangstelling bij de training, belangstelling in de media. Als je bij Twente een mindere reeks speelde stonden TV-Oost en Tubantia er om verhaal te halen. Twee man, die voorzichtig informeerden naar de oorzaken. Hier gaat het wat anders toe. Hier staat de hele perskamer vol. En iedereen eist een afdoende verklaring, plus een plan van aanpak om de situatie te verbeteren. De interesse kent geen grenzen. Ik heb wel eens gezegd: alles is hier minimaal twee keer groter. Het stadion, de selectie, de aandacht.' Is het ook twee keer leuker? Van Halst: 'Ik vind toch wel. Mensen vragen me dat vaak, omdat de resultaten niet meevallen. Maar toch is dit wat ik wilde. Natuurlijk was het nog leuker als het wel allemaal perfect liep. Dat we Europees lekker meedraaiden en dat we vrolijk kampioen werden. Maar het was niet realistisch om dat te verwachten. We moesten opnieuw beginnen. Dan is het logisch dat je moet zoeken naar een stabiele vorm. Maar eigenlijk vind ik het helemaal niet zo vervelend om in zo'n moeizame situatie terecht te komen. Ik hou ervan om me erbovenuit te knokken. Of dat nu om mij persoonlijk gaat, of om de hele ploeg. Ik ontleen aan tegenvallers een bepaalde kracht.' Dan moetje nu wel zo'n beetje onoverwinnelijk zijn? Van Halst: 'Nou ja, als mensen zeggen "Van Halst, tegenvaller, zit weer op de bank" dan denk ik: ik ||LgÉBI? zal laten zien dat het zo niet is. Terugknokken. Ik had nog vijf ■*0** jaar bij Twente kunnen blijven en vijf jaar in het eerste kunnen lp» spelen. Zonder problemen; met twee vingers in de neus, als dat bij P mij zou passen. Ik koos voor de uitdaging. En dan moet je alles accepteren wat daar bij hoort. Je moet niet zeuren. Ook niet in een hoekje zitten mokken als je op de bank terecht komt. Je moet je afvragen hoe het komt dat je daar zit, en vervolgens moet je zorgen dat je weer binnen de lijnen komt. Trainen, trainen en nog eens trainen. Laten zien dat je moet spelen. En als je dan complimenten krijgt dat je je Dus bij jou hoeven ze ook de Stichting Nazorg niet op je af te sturen als je wordt gepasseerd? 77

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 77