'Ik moet niet bij Twente rond gaan lopen en handjes schudden met iedereen. Ik heb het afgesloten' Wie? Van Halst: 'Vooral journalisten. Dat kwam ook doordat ik lange tijd de enige aankoop was die Ajax had gedaan. Ik werd in april gekocht. Daarna kwam er lange tijd niemand meer. Toen ontstond het idee dat Van Halst het verschil moest gaan maken met dat lopende seizoen. Dat vond ik heel vervelend, want zo zag ik het helemaal niet. Ik wilde gewoon gaan spelen, in het belang van het team, in dienst van... Ik merkte het vooral indirect, dat de verwachtingen toch te hoogdravend waren hier en daar. Dan speelde ik niet zo goed, en dan zei men meteen "slecht" en 'Twente hè, willen ze allemaal even weten,' zegt hij zonder spoor van minachting. Van Halst: 'In mijn hoofd is Twente een afgesloten hoofdstuk. Het wordt zo rond een wedstrijd tegen mijn oude club weer even opgerakeld, maar verder houd ik me er niet meer zo mee bezig. Ik heb geen wedstrijd meer van ze gezien. Gewoon, omdat ik zo druk hier mee ben, bij Ajax. Ik ben geblesseerd geweest. Dan moet je fit worden, herstellen, behandeld worden, trainen met Bobby. Ik vind ook niet dat je daar met je hoofd moet gaan rondlopen. Ik heb hiervoor gekozen, dus dit is mijn plek. Wat heb je eraan om oude-glorieverhalen aan te horen, hoe goed het wel niet was, toen en toen? Ik heb het afgesloten. Ik moet daar niet rond gaan lopen en handjes schudden met iedereen. Dat neemt niet weg dat ik wel goede herinneringen heb aan Twente. Ik heb er altijd met veel plezier gespeeld.' Vergroeien Was men er bij Twente misschien stiekem van uitgegaan datje tot het einde van je carriere zou blijven? Van Halst: 'Het verbaasde wel een hoop mensen dat ik een aanbieding van Ajax kreeg. Aan de andere kant leeft Ajax er ook zo erg dat iedereen het leuk voor me vond, en het me gunde. Ik heb werkelijk niet één negatieve reactie gehad, van hoe ik het in mijn hoofd haalde om daar te gaan spelen. Ze kijken wel tegen Ajax op. Geweldig voor je Jan, zeiden ze. Je hebt het ook verdiend.' Waaraan dan eigenlijk? Van Halst: 'Ik heb me altijd de blubber gewerkt voor de club. En niet alleen op het veld - dat is normaal -, maar ook daarbuiten. In de pr-sfeer heb ik altijd geprobeerd me in te zetten voor Twente. Ik wilde dat de club positief naar voren kwam. Niet dat alles altijd alleen maar koek en ei is geweest. Ik heb ook weieens aanvaringen gehad met het bestuur, of in de spelersraad. Altijd binnenskamers, maar ook altijd om de situatie te verbeteren. Dat wist men ook van mij, en daarom accepteerde men het. Als je zo lang bij een club speelt, vergroei je ermee en voel je je verbonden.' Bij Ajax zou je status toch heel wat minder zijn. Van Halst: 'Ik kwam als een gewone speler Maar omdat ik bij Twente zo'n vooraanstaande speler was, ging men dat hier ook een beetje van mij verwachten.'

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 75