M Terugblik op een decennium 1930-1940 Vanaf januari 1932 moesten werklozen dagelijks één of twee maal een stempel halen wilden zij in aanmerking komen voor steun. De maatregel was genomen om clandestien werken te voorkomen. Bij de Duitse presidentsverkiezingen van 1932 haalde Hitier 37 procent van de stemmen. Net niet genoeg om de bejaarde president Paul von Hindenburg te verslaan, wél voldoende om bij de verkiezingen daarop als sterkste partij uit de bus te komen. Op 30 januari 1933 werd Hitier door rijkspresident Von Hindenburg benoemd tot rijkskanselier. Daarmee waren de nazi's aan de macht. Ontzet werd niet alleen in België maar ook in Nederland gereageerd op het bericht dat de populaire koningin Astrid van België op 29 augustus 1935 in Zwitserland bij een auto-ongeluk om het leven was gekomen. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Melbourne werd in 1934 een luchtrace georganiseerd tussen Londen en de Australische stad. Toen de Uiver, een door de KLM speciaal voor de race gekochte DC-2, de handicaprace gewonnen had, brak in Nederland een ware Uiver- gekte los. De verfilming van het succesvolle Jordaancabaret 'De Jantjes' ging op 16 augustus 1933 in première en werd een van de meest legendarische films uit de geschiedenis van de Nederlandse cinema. AJAX MAGAZINE APRIL 2000 Op 1 april 1930 vond in Berlijn de première plaats van de film 'Der blaue Engel'. De vrijwel onbekende Mariene Dietrich maakte met haar uitstraling van uitdagende erotiek en tegelijk koele afstandelijkheid een verpletterende indruk op critici en publiek. Twee Amerikaanse sterren van de jaren dertig waren Fred Astaire en Ginger Rogers.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 68