KATERN 'Zij die de baas zijn over de bal, die in hoog tempo kunnen uitvoeren wat hun ogen zien en wat hun hersenen ingeven, zullen er altijd bovenuit blijven steken.' (Piet Keizer) KNVB-voorzitter Jeu Sprengers bracht in herinnering dat Ajax de veertigste Nederlandse voetbalclub is die de honderdjarige leeftijd bereikt heeft. 'Ik zeg dit om voeding te geven aan de spreekwoordelijke bescheidenheid van de club. Kijk je naar de palmares, dan is bescheidenheid echter nergens voor nodig. Toph kan Ajax ook verliezen, zoals ooit met 3-0 van VW. Het is typerend dat men dit in Amsterdam al lang vergeten is, terwijl wij ons in Venlo - bescheidener kan bijna niet - dit wapenfeit al drie generaties heugen.' Het concert werd bijgewoond door tal van bevriende relaties van Ajax, zoals sectievoorzitter betaald voetbal Henk Kessler en Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik, die zich voor aanvang onderhielden met Ajax-directeur Frank Kales. DeÉBBresden geboren Hartmut Haenchen is sinds 1986 chefdirigent van het Nederlands Phffharmonisch Orkest en het Nederlands Kamerorkest. Hij is bovendien muzikaal directeur van De Nederlandse Opera. 'Wie Amsterdam zegt, zegt Ajax. Wie Ajax zegt, zegt Amsterdam,' sprak burgemeester Schelto Patijn voorafgaand aan het concert. 'Ajax is niet slechts een voetbalclub, het is een gevoel. En gevoelens kunnen verklankt worden. Dat zal hier vanavond gebeuren. Ik ben er trots op dat in "onze" AFC Ajax na honderd jaar nog steeds muziek zit!' Michael van Praag ontving uit handen van de burgemeester de zilveren medaille van de stad Amsterdam, nadat eerder al de club de gouden medaille had gekregen. Van Praag aanvaardde de onderscheiding uit naam van zijn medebestuursleden en alle andere Ajacieden, 'want we hebben het met z'n allen gedaan'.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 43