Het concert KATERN Michael van Praag in het programmaboekje: 'Klassieke musici zijn artiesten die hun kunsten vertonen op een door velen bewonderd podium. Ook van Ajacieden verwachten wij een artistieke benadering; dat ze spelen om het publiek in vervoering te brengen. Er is nog een vergelijking te maken. Voetballers zijn afhankelijk van hun ploeggenoten om tot een ultieme prestatie te komen. Hetzelfde geldt voor leden van een orkest.' Het hart van de voetballiefhebbers in de zaal ging sneller kloppen bij de uitvoering van het Slavenkoor uit Verdi's Nabucco. Menig Ajacied kreeg bij het horen van deze klanken de duizenden zwaaiende vlaggetjes voor ogen en voelde de opgewonden spanning die vlak voor een Champions- Leaguewedstrijd bezit neemt van de ArenA. Op het programma stonden werken van Strauss, Verdi, Puccini en Mascagni, uitgevoerd door het Nederlands Philharmonisch Orkest, het Nederland Concert Koor, de sopraan Eva Batori en de tenor Hubert Delamboye. Bij nieuwjaarsdag hoort een concert. Voor het honderdjarige Aja werd het nieuwjaarsconcert een luisterrijke gala-avond in het schitterende Concertgebouw. Zo begon Ajax de nieuwe eeuw op passende wijze want Ajax en het Concertgebouw genieten beide mondiaal een hoog aanzien, hebben dezelfde stad als thuishaven en worden verbonden door een gelijk uitgangspunt: artisticiteit 'Ajax heeft geholpen om alle dromen die ik als jongetje koesterde, te vervullen. Daar ben ik de dub dankbaar voor.' (Vellbor Vasovic)

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 42