Niemand op onze tribune had goed kunnen zien wat Chivu voor verschrikkelijks had gedaan. Het moest wel iets ergs zijn geweest dat scheidsrechter Luyten had genoopt de rode kaart te trekken. Echt gewelddadig had het er niet uitgezien, maar wie weet had hij de Graafschap-speler wel keihard in zijn ballen geknepen terwijl ze samen op de grond zaten. Henk Spaan in Het Parool van 26 februari Hij heeft weieens gezegd: later wil ik onder de middenstip in De Meer begraven worden. Het oude stadion heeft nu plaatsgemaakt voor woningbouw, maar, verlegen lach, anders zou Bobby Haarms dat nog steeds willen, ja. Steffie Kouters in de Volkskrant van 29 februari Arveladze heeft heimwee. Naar de kleedkamer voor een wedstrijd, de grappen met zijn ploeggenoten, de geur van gras, maar ook van het doelnet. "Vooral als je scoort, geeft het net een heerlijke geur af. Die geur mis ik nog het meeste van alles." Rim Vóórhaar in Het Parool van 3 maart Erik van Leeuwen, na drie maanden blessureleed weer van de partij, smaakte het genoegen om de score te openen. Hans Vos over WVHEDW - Odin '59 (4-2) in De Telegraaf van 6 maart Niet veel later lag de tweede er ook in. In eerste instantie kon Odin-keeper Dennis van Gelderen een keiharde vrije trap van vijfendertig meter van Toxopeus nog tegen de lat tikken, maar op de rebound van Van Leeuwen was hij volkomen kansloos. Hans Vos in De Telegraaf van 6 maart Aan de basis van de derde treffer stond Edwin van Timmeren. Hij kopte een bal door, waardoor zowel Erik van Leeuwen als Frank de Lange op konden stomen richting Van Gelderen. Omdat De Lange eerder bij de bal was, nam hij deze treffer voor zijn rekening. Hans Vos in De Telegraaf van 6 maart Nees, uitgerekend Nees. De stoere middenvelder die Cruijff en Van Hanegem diende, die populairder werd dan die twee samen, Foto: Yvonne Witte Zijn naam is bijna net zo mooi als zijn traptechniek. Als Daniel da Cruz Carvalho de bal in het hart raakt, heeft een keeper geen tijd meer om na te denken. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 8 maart Wanneer wordt Dani nu eindelijk een grote jongen? Hij heeft de allure van een Europese topper, maar blijft een schitterende schijnvedette. Een circusartiest bij wie aan het eind van het nummer blijkt dat de duif dood is. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 8 maart Het heeft even geduurd, het was niet makkelijk, maar ondertusen spreek ik een beetje Nederlands. Dani in Voetbal International van 8 maart hebben over honderd jaar Ajax, maar over honderd jaar media. Terug in de tijd. Toen Ajax op 18 maart 1900 werd geboren, waren er nog weinig media. Het meeste nieuws werd verspreid door mensen die zelfbij de wedstrijd aanwezig waren en vervolgens op het werk en in de cafés hun verslag deden. De bezoekers van een wedstrijd waren tevens de boodschappers van het nieuws. Prachtige authentieke journalistiek: nippend aan een jonge jenever luisteren naar de man die 'erbij was'. Ook het belang van een clubblad was in die tijd veel groter dan nu. Daarin las je bijvoorbeeld welke spelers bij de club zouden komen en welke zouden gaan. Toch is er van de eerste dertig jaar Ajax niet veel bewaard gebleven. Ook nu is het nog zo dat iedereen die een historisch getint artikel over Ajax wil schrijven, eerst Ajax' wandelende encyclopedie Wim Schoevaart belt. Zijn parate kennis is nog steeds van onschatbare waarde voor iedere journalist die research over Ajax doet. Waar zouden de media zijn zonder Wim Schoevaart? Bij het lezen van al die top-tiens in het vorige nummer is het opvallend dat zo'n tachtig procent van al het moois dateert uit de tijd dat er televisie is. In de periode 1900-1950 zijn er kennelijk geen mooie doelpunten gemaakt. De conclusie is logisch: de televisie bepaalt voor een groot gedeelte ons geheugen. Zelfs de krant, toch een belangrijk medium, heeft weinig meer in te brengen in vergelijking met televisie. Honderd jaar media hebben tot een machtige positie voor de tv gezorgd. Misschien dat internet - het nieuwe medium - aan belangrijkheid gaat winnen. De opmars van de televisie heeft zelfs tot AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 241