Silooy helpt als trainer al mee op het jeugdcomplex van Ajax. Maar het liefst voetbalt hij nog een seizoen. Bij een leuk cluppie. Hij mag transfervrij weg bij De Graafschap. Voor Verlaat wil Ajax nog wel wat geld zien, maar ze zullen hem niet tegenhouden als hij weggaat. Twee prachtige carrières. Maar die garanderen geen basisplaats. Geen minuut kwamen ze gisteren in actie. Christiaan Ruesink in het Algemeen Dagblad van 21 februari Wat vinden ze bij Ajax van zichzelf? Op een slof en een ouwe voetbalschoen wordt Ajax kampioen. Rick Blom in Nieuwe Revu van 16 februari Wat vinden wij van Ajax? Het wordt tijd voor een stel nieuwe kicksen. Rick Blom in Nieuwe Revu van 16 februari Maandag won ik in de Aad de Mos bestaat niet!!!-show nog de wisselbeker 'hooghouden'. Frank Verlaat, door Nando Boers gevraagd naar zijn prijzen, in het Haarlems Dagblad van 21 februari Paolo Maldini op links, Franco Baresi en Verlaat in het centrum en Michael reiziger op rechts. Frank Verlaat, door Nando Boers gevraagd naar de ideale verdediging, in het Haarlems Dagblad van 21 februari Terwijl ons land in rijkdom en gezapigheid lijkt te zwelgen, groeit bij de burger gestaag een gevoel van onrust en onbehagen dat hysterische trekjes begint te vertonen. Als Ajax een paar keer achter elkaar verliest, staat een deel van de aanhang op de rand van de zelfmoord. Freek de Jonge in Het Parool van 21 februari De toch al geplaagde Jan Wouters slaagt er maar niet in om verdediger Christian Chivu ervan te overtuigen dat een wedstrijd negentig minuten duurt. Oscar Borghardt in Trouw van 21 februari Hoe lang komen ploegen nog naar de Arena met bibberknieën? Hoe lang vindt Neerlands middelmaat een 2-1 nederlaag bij Ajax nog een bijster knappe prestatie? Het Ajax van Jan Wouters verkeert, wat de Ajax-claque ook beweert, nog steeds in een diepe crisis. Maar de tegenstanders die de ploeg na de winterstop thuis ontving kan dat niet worden verweten. Die deden alsof ze op bezoek gingen bij een onverslaanbare Europese topclub en elke nederlaag met minder dan dubbele cijfers meegenomen was. Cambuur, Willem II en de Graafschap zetten alles op alles om het zelfvertrouwen van de Amsterdammers op te krikken. Bert Wagendorp in de Volkskrant van 21 februari Der Lothar een etterbak? Welnee, Matthaus is juist een fijne vent. Zegt Jan Wouters. En die kan het weten. Hij speelde met de recordinternational bij Bayern München. Daar gingen de spelers gezamenlijk uit eten, de vrouwen mee, en dan toonde Matthaus oprechte interesse in Wouters en zijn vrouw. Rim Vóórhaar in Het Parool van 23 februari Zo trainden de mooiste spelers van ons land in de voorbereiding op de interland tegen Duitsland op een knollenveld zonder lijnen, nadat ze eerst een kwartier de achtergelaten troep hadden kunnen opruimen. De vraag is nu voor wie je een veld spaart als de top van Europa er wil trainen. Voor de reserves van het huidige Ajax? Vroeger noemden we zoiets een gotspe. Frits Barend in het Algemeen Dagblad van 23 februari De liefde van premier Kok voor voetbalclub Ajax is flink bekoeld na de belabberde resultaten van de afgelopen maanden. De Telegraaf van 26 februari gekochte artikelen in winkels liggen, maak bijna brokken in het verkeer en vergeet bij het verschonen van mijn zoontje om hem een nieuwe luier om te doen. Steeds maar weer spookt die vraag door mijn hoofd: waar ligt een mooi verband tussen honderd jaar Ajax en de heren media? Ik begin voorzichtig, bijna filosofisch, te mijmeren. Eigenlijk is de band tussen Ajax en de heren media op dit moment helemaal niet zo florissant, denk ik. Bij het lezen van de kranten stuit ik de laatste tijd meerdere malen op forse kritiek. Dat was wel anders aan het begin van de jaren zeventig en tijdens de successen onder het bewind-Van Gaal, nog maar een jaar of vijf geleden. Hmmm, stoppen hiermee, af, positief blijven denken! Gelukkig zijn de prestaties op het veld de laatste tijd weer wat beter geworden. Doordat Feyenoord onverwacht kansen heeft gekregen in de CL, kunnen wij met voorzichtige remises tegen de topploegen en uitgekiende zeges tegen de zwakke broeders de tweede plaats dit jaar veilig stellen. Dat levert een startbewijs op in de CL en dus een hoop geld. In het jaar van het honderdjarig bestaan blijft Ajax sportieve en financiële rampspoed bespaard. Helaas lukt het mij niet om met deze positieve gegevens in het achterhoofd een bruggetje te vormen naar de heren media, waarmee deze column de gewenste positieve impuls krijgt. Ik dreig vast te komen zitten, totdat ik plotseling een inval krijg. Ik moet de boel omdraaien! Een regel die ik vroeger geleerd heb bij het schaken: als je er tijdens het berekenen van ingewikkelde varianten niet meer uitkomt, moet je eens proberen om alles om te draaien. Vaak leidt dit tot onverwacht succes. Ik ga het hier dan ook niet meer AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 239