Honderd jaar media Het wordt tijd voor een stel nieuwe kicksen PE HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Mijn mening over de journalistiek in mijn tak van sport is dat ik redelijk tevreden ben over het niveau. Soms wordt er over het niveau waarop ik sport bedrijf zo veel geschreven, dat je bijna immuun wordt van de positieve of negatieve kritiek. Jan van Halst in NSP-Nieuwsbrief van januari Soms valt me weieens op dat er een conclusie getrokken wordt, die haaks staat op een mening of een conclusie van dezelfde gebeurtenis van een paar weken eerder, dan mis ik het achtergrondverhaal, waarom die conclusie of mening dan zo veranderd is. Maar ja, als dat het enige is... Jan van Halst in NSP-Nieuwsbrief van januari Het kan een verwarrend bestaan zijn, dat van voetbaltrainer. Zeker als je het huidige Ajax onder je hoede hebt. Henk Hoijtink in het Haarlems Dagblad van 14 februari Ajax profiteerde met een overwinning die Wouters genoegens verschafte waarvan niemand had gedacht dat hij ze ooit nog in de Arena zou kunnen beleven. Zoet waren voor de gekwelde coach vooral de liefkozingen van Richard Knopper en Dani na hun doelpunten in de tweede helft. Knopper (na een fraaie vrije trap) tilde Wouters jubelend op, Dani streeld ehem over de wang. Henk Hoijtink in het Haarlems Dagblad van 14 februari En Wouters, hij sprong gaten in de lucht. Later, quasi- onverschillig: "Ik juich altijd als er wordt gescoord. Dat hoort toch zo?" Henk Hoijtink in het Haarlems Dagblad van 14 februari Foto: Louis van de Vuurst Omdat onze club vorige maand honderd jaar bestond, leek het mij een voor de hand liggende gedachte om daar in deze column iets mee te doen. Maar wat? Er is al zoveel aandacht aan besteed in de diverse media dat ik eigenlijk geen nieuwe invalshoek kan bedenken. Ook in ons eigen orgaan is er al het nodige over geschreven. Zie het vorige nummer, waarin honderd top-tiens zijn opgenomen met als uitsmijter de vier beste top-tiens van alle top-tiens (bent u daar nog, kunt u het nog volgen?). Kortom, er heeft zich een volstrekt gevoel van machteloosheid in mij losgemaakt, want er blijft niets meer voor mij over. Ik heb geen nieuwe ideeën om het honderdjarig bestaan van onze club nog wat meer glans te geven. Ik zou in kunnen gaan op het officiële verzoek van Ajax om het voorvoegsel 'Koninklijk' te krijgen. Maar dit verzoek is afgewezen en ik wil ter gelegenheid van het eeuwfeest per se een positief stukje schrijven. Waar ligt een mooi verband tussen honderd jaar Ajax en de heren media? Ik begin slechter te slapen, laat net 238 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 238