Finidi George en Nwankwo Kanu beleven, met op de achtergrond Fred Grim, Jari Litmanen en Edwin van der Sar hun 'finest hour' in het Ernst Happel Stadion. Ajax begon zenuwachtig aan de wedstrijd. In de eerste helft behoedde Edwin van der Sar zijn ploeg voor een achterstand, onder andere op een inzet van de met opvallende witte schoenen spelende Simone. verschillen tussen de twee groeperingen: 'Ajax-fans zijn niet zo temperamentvol als die van Milan, maar wel eerder geneigd tot vandalisme, terwijl de Milanezen emotioneler zijn, maar minder gewelddadig.' Via gescheiden wegen werden de twee supporterskampen naar het Ernst Happel Stadion geleid. Het stadion had als voordeel dat er achter beide doelen twee grote ingangen waren. Toch vond een aantal Italianen en Nederlanders elkaar nog voor het duel: op het plein voor het stadion voetbalden ze tegen elkaar. De voorbereiding van Ajax verliep vlotjes, al irriteerde het Louis van Gaal dat Ajax op de dinsdag voor de wedstrijd slechts drie kwartier in het Ernst Happel Stadion mocht trainen. Opmerkelijke mensen liepen voor de wedstrijd rond het veld. De aanwezigheid van de geblesseerde en in AC Milan-pak gestoken Marco van Basten was nog zeer aardig, maar wat deed die man in dat groene pak daar? Wie was hij? Het bleek later Marcione Santos te zijn, een in Zwitserland wonende Braziliaan, die een uur voor de wedstrijd een aantal Ajacieden aansprak. Met een 'rot toch op, man' stuurde Frank de Boer hem weg, maar Patrick Kluivert luisterde wel naar de man. welke het in de poulewedstrijden twee keer overtuigend was verslagen: Ajax. Zinderend was de sfeer op 24 mei 1995 in het Ernst Happel Stadion, dat met zo'n achttienduizend Ajax-supporters en eenzelfde aantal Milan-supporters was gevuld. De autoriteiten hadden 2150 politie-agenten en ordebewakers rond en in het stadion op de been gebracht. In het stadion bestond een verbod op vuurwerk, Bengaals vuur en rookbommen en er was voor de fans geen druppel alcohol te verkrijgen. Heinz Palme van de Oostenrijkse voetbalbond zag duidelijke Foto's: Louis van de Vuurst IBlB AJAX MAGAZINE APRIL 2000 215

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 215