'IK KAN VINSVA4 NÖQ MltN VAN ttN Ml Vit IK ZÖNVAq vmmp Htv UITSCHOTEN' niet precies of dat nou een goede of slechte eigenschap is. Maar je moet zelf niet je grootste tegenstander worden.' Beeldbewerking: Niels van Iperen namelijk kansloos, want dan voetbal je gewoon niet meer. Het komt heus wel goed. We moeten niet bang zijn voor verwijten. Je weet dat je veel over je heen krijgt als het niet goed gaat. Dat geldt voor ons en dat geldt voor de trainer. Ik heb de trainer ons horen verdedigen op persconferenties terwijl we daar eigenlijk geen recht op hadden. Het probleem zit dieper, en voornamelijk in ons zelf. Wij hebben ons hardop afgevraagd of de trainer iets valt te verwijten. Het antwoord was nee. En dan is het wel sneu als hij in de media zo wordt aangevallen. Dat verdient hij zeker niet, want het is een zeer goede en bevlogen trainer.' Hanteer je voor jezelf andere normen nu je eerste keeper bent? Fred Grim: 'Misschien ben je wel geneigd dat te doen, maar als je altijd al het maximale van jezelf hebt verlangd, is er geen overtreffende trap. Ik ben een perfectionist. Het moet altijd beter en gaat nooit goed. Af en toe is dat wel eens vermoeiend. Ik zit mezelf dan heel erg in de weg. Fouten neem ik mezelf heel erg kwalijk. Dat gevoel blijft ook heel lang hangen. Langer dan wanneer ik een lekkere wedstrijd heb gekeept. Wat ik nog altijd moet leren is relativeren. Vooral het negatieve vat ik vaak te zwaar op. Met een fout blijf ik nog te lang bezig. Terwijl je ook zou kunnen denken dat het onmogelijk is om alles te pakken. Ik kan dinsdag nog balen van een bal die ik zondag verkeerd heb uitgeschoten. Dat is overdreven. En dat is ook niet goed. Sommige andere jongens zijn daar veel gemakkelijker in. Die laten de wedstrijd en de fouten achter zich en kijken direct al vooruit naar de volgende wedstrijd. Sommigen zijn er te gemakkelijk in. Ik kan het nog steeds niet. En eigenlijk weet ik Fred Grim is met 34 jaar de jongste niet meer. Maar de door ambities voortgestuwde keeper houdt zich vast aan de voorbeelden van keepers die ook op latere leeftijd nog op niveau meekonden. Er is hem veel aan gelegen de loopbaan zo lang mogelijk te rekken. Alles om de reservetij d te compenseren. Fred Grim: 'Het zijn geen verloren jaren. Zo zie ik het niet. Maar misschien denk ik nog totaal niet na over het einde van mijn carrière omdat ik door die jaren als tweede keeper nog zo gretig ben. Ik wil nu als eerste keeper prijzen winnen. Daarom is het beroerd als je al vroeg in het seizoen uit de UEFA-beker ligt en uit de Amstel Cup. Wat die fronten betreft heb ik nu een jaar verspeeld, dat gevoel heb ik wel. Ik heb altijd gezegd dat al die prijzen die ik als tweede keeper won, ook veel waard waren. Maar er gaat toch weinig boven de prijzen die je als eerste keeper wint. Maar met die wetenschap zet ik alleen mezelf meer onder druk. En dat hoeft niet.' AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 20