kon er vrede mee hebben dat hij eerste keuze was, maar die geldingsdrang bleef knagen. Toch is het het waard geweest allemaal. Maar dat heeft natuurlijk toch vooral met de successen te maken gehad. Stel nou dat je in '94-'95 geen prijs had gewonnen en dat je bijvoorbeeld net zo'n jaar had gehad als vorig jaar. Dan was het heel wat moeilijker vol te houden geweest, schat ik. Maar nu... Ik heb dingen meegemaakt die je van je leven niet meer mee zult maken. Je ziet hoe moeilijk het nu al is om landskampioen te worden. Toen werden we kampioen van alles waar we maar kampioen van konden worden.' Zelfkritiek Een succesvol seizoen zal dit '99-2000 niet worden. De prijzen lijken onhaalbaarder dan ooit. In eerste instantie had Grim genoeg aan zichzelf als hij de speelwijze van de ploeg wilde analyseren. Maar toen het beter ging met het keepen, kwam er tijd om ook naar de anderen te kijken. Fred Grim: 'We spelen nog steeds geen goed Ajax-voetbal. Daar moet je eerlijk in zijn. Iedereen is honderd procent met zijn vak bezig. Het is niet zo dat er geen beleving is, of geen belangstelling, of geen inzet. Wat je in westrijden ziet, is dat sommige spelers niet brengen wat ze op de training laten zien. Men is bang om fouten te maken. Na die dramatische wedstrijd tegen PSV hebben we een gesprek gehad in de groep. Daarin gaven spelers toe dat ze de vierde bal niet meer durven spelen als de eerste drie niet zijn aangekomen. De conclusie was dat we die vierde bal dan toch juist moeten geven. Het alternatief is AJAX MAGAZINE APRIL 2000 19

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 19