Alle jongens van Lima en omgeving hebben maar één doel: voetballen voor Alianza. Hier een try- out op een parkeerplaats buiten het stadion. Tijdens een bezoek aan het SOS- kinderdorp werd de Ajax-delegatie door de kinderen uitgenodigd voor een traditionele dans. Foto: Flans Bijvank technisch als tactisch goed, zelfs boven de verwachting. Uit deze wedstrijd zijn twee spelers geselecteerd die in april en mei deel uitmaken van de spelersgroep Ajax International, twintig in aantal, die voor een periode van dertig dagen in Nederland thuishonk ontbreekt dus voor de meeste jeugdelftallen. Vanwege de vakantieperiode spelen de meeste jeugdteams van alle grote clubs in Lima verschillende toernooien, die mede dienen als selectieprocedures om te komen tot voorlopige nationale jeugdselecties. Wat opvalt is de enorme overgave waar veel jeugd mee speelt in vaak zeer hete omstandigheden, het grote gebrek aan tactisch vernuft en de enorme betrokkenheid van de pers bij met name de oudste twee leeftijdsgroepen. De overdreven aandacht van de pers staat in een schril contrast met het niveau van de finale van het derde Campeonato Nacional Juvenil Sub 20, dat uiteindelijk terecht door Alianza Lima werd gewonnen middels een 2-1 overwinning op Voor vijfenzeventig coaches uit Lima verzorgden Hans Westerhof en Jan Pruijn een seminar. Universitario. Deze broederstrijd, in Lima wat beleving betreft vergelijkbaar met iedere ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord bij ons, heb ik in de periode dat ik in Peru verbleef in meerdere leeftijdsgroepen gespeeld zien worden. Altijd was het vol emotie, zowel binnen als buiten het veld. In de meeste gevallen bleken Alianza en Universitario te beschikken over de betere jeugdteams. Boven verwachting Hoewel ik in het begin wat schrok van het niveau, bleven her en der toch wat leuke voetballertjes opvallen. Als afsluiting van een coaches-seminar dat Hans Westerhof en ik gaven aan vijfenzeventig coaches afkomstig uit Lima en aan de teams die deelnamen aan het toernooi, werd een wedstrijd gespeeld tussen al deze voorgeselecteerde spelers, van wie het merendeel geboren is in 1985 en 1986. Het niveau van deze wedstrijd was zowel AJAX MAGAZINE APRIL 2000 169

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 169