Over de aantallen jeugdspelertjes die in Lima rondlopen valt niet te klagen. De voetbalvelden worden in Peru over het algemeen met grote toewijding verzorgd. Wat echter vaak ontbreekt zijn clubhuizen en andere accommodaties zoals wij kennen. Jan Pruijn stelde vast dat de ambities van de jeugdopleiding van Alianza Lima hoog liggen. Na een vlotte ontvangst door Jorge Abanto en een korte kennismaking met enige direct betrokkenen van de jeugdafdeling van Alianza was het de eerste drie dagen alleen maar rijden van voetbalveld naar voetbalveld in en buiten Lima. Overal werd de gehele dag gespeeld, door alle leeftijden en op verschillende niveau's. Her en der ontwaarden wij talentvolle jeugdige spelers. Je ziet in die drie dagen heel veel van de stad en dan vooral vanuit de auto, waarbij de chaos op de weg je het meeste opvalt. In het begin irriteert die je, maar al snel wordt het gewoon. Wat in het bijzonder in het oog loopt is de snelle groei van de stad. Overal waar maar enigszins plaats is strijken Peruanen uit het achterland neer, aangetrokken door de schijnbare mogelijkheden die de grote stad te bieden heeft. De cijfers liegen er niet om: het aantal inwoners van Lima is de afgelopen zeven jaar met drie miljoen vermeerderd. Toch is er overal in Lima nog voldoende plaats voor voetbalvelden, die er meestal goed onderhouden bijliggen. Broederstrijd Voetbalvelden krijgen in Peru vaak een heel 'persoonlijke' behandeling, maar waar het vaak aan ontbreekt is een clubhuis en aanverwante faciliteiten zoals wij die kennen. Dat betekent voor de jeugdopleiding van Alianza Lima, dat zijn stadion en onderkomen in een verpauperde wijk in het centrum van Lima heeft, dat men voor de trainingen van de jeugd vaak moeten uitwijken naar velden in de wijde omgeving, vaak op van week tot week veranderende locaties. Een echt AJAX MAGAZINE APRIL 2000 167

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 167