gebracht. Het is daarbij ons geluk dat wij al drie jaar achter elkaar veel winnen en dat die jongens zienderogen beter worden. Daarom raken nu steeds meer clubs geïnteresseerd. Voorlopig zijn wij echter nog aan Al Ahly verbonden,' aldus Lindeman. Tot het eind van de Liberiaanse competitie (begin juli) staan Lindeman en Hamberg onder contract. Die relatief korte contractperiode was hun eigen voorkeur. Je moet immers altijd maar afwachten of het je bevalt in een land dat in zoveel opzichten verschilt van Nederland. Hoewel de verbintenis het einde nadert, hebben beide heren nog veel te doen. Omdat de complete competitie in zes maanden moet worden afgewerkt, staat er bijna elke dag een wedstrijd op het programma. Tussendoor speelt Libië dan ook nog duels voor de Afrika Cup. Met tien spelers van Al Ahly betekent dat een behoorlijk zware belasting voor het team. Helemaal wanneer je bedenkt dat het nog maar de vraag is of de nationale competitie daarvoor wordt onderbroken. Omdat het op de voet volgen van Ajax in Libië nauwelijks mogelijk is, reist Michael Veel prikkeldraad en weinig gras in de stadions. Tussen alle voetbal bed rijven door houden agenten een oogje in het zeil. 'Het is altijd leuk om weer even thuis te zijn' Na tien jaar embargo probeert Libië de achterstand op de rest van de wereld in te halen. Niet alleen op economisch gebied, maar ook op het voetbalvlak moet er nog veel gebeuren. De voetbalactiviteiten concentreren zich vooral op de twee grote steden Tripoli en Benghazi. In en rondom deze steden bevinden zich zeven clubs, waarvan de terreinen dringend behoefte hebben aan renovatie. Met het geld van Al-Saadi, de zoon van leider Ghadaffi, worden deze renovaties gefmancieerd. Naast speler en supporter van Al Ahly is Al- Saadi namelijk ook voorzitter van de nationale voetbalfederatie. In die hoedanigheid heeft hij onder andere ex-atleet Ben Johnson en voormalig Argentijns bondscoach Bilardo aangetrokken om de nationale selectie te trainen. Zowel Johnson als Bilardo hebben inmiddels hun waardering over Michael Lindeman uitgesproken. Wellicht leidt dit in de toekomst tot een samenwerking. Lindeman tussen alle bedrijven door regelmatig af naar Nederland. Waar hij in Libië slechts per telefoon, e-mail en Met de verkoop van sieraden en eten voorzien arme weduwen in hun levensonderhoud. Foto: Louis van de Vuurst internet op de hoogte kan blijven van de laatste Amsterdamse ontwikkelingen, kan hij in Nederland met eigen ogen aanschouwen hoe Ajax het doet. Daarnaast is zijn terugkeer telkens weer een reünie met het oude nest. Bij de veteranen van Ajax staat de deur immers altijd voor hem open. Wanneer Lindeman in Amsterdam is, traint hij volop mee met zijn ploegmakkers en als het weer en de tijd het toelaten, is hij ook op de wedstrijddag van de partij. In Libië is zijn werk, maar in Nederland valt de ouderwetse, Amsterdamse humor Michael Lindeman ten deel. Of, zoals hij het zelf zegt: 'Het is altijd leuk om weer even bij die jongens te zijn. Dat je altijd welkom bent, geeft een goed gevoel.' AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 162