praktijk dat de training er anders uitzag dan in een normale situatie. Oefeningen worden gegeven om het gevoel weer terug te krijgen. Dat het lekker gaat en dat iedereen er weer van overtuigd raakt dat ze het wel kunnen. Maar uiteindelijk krijg je toch vooral zelfvertrouwen door goede resultaten. Die waren er te weinig. En dan kan je nog zo lekker trainen, daar gaat het dan niet om.' Voor een keeper is het op zich toch altijd wel lekker om veel te doen te hebben, in plaats van die enkele verdwaalde aanvaller die voor je verschijnt. Is het niet zo dat jij juist kon groeien doordat het elftal veel gaten liet vallen? Fred Grim: 'Normaal gesproken moet je als keeper van Ajax per wedstrijd twee of drie reddingen verrichten. Voor de rest komt men normaal gesproken niet in je buurt. De concentratie is gemakkelijker op te brengen als je veel te doen hebt, dat is inderdaad zo. En een feit was, dat de tegenstanders ons steeds meer onder druk probeerden te zetten. Voor een keeper gaat het er dan om dat je de eerste ballen pakt. Pak je die niet, dan is de rest al niet meer interessant, want dat valt niet te herstellen.' Rare carrière Inmiddels wordt ervan uitgegaan dat Grim de eerste drie ballen pakt, en de volgende ook. Dat is een opluchting voor Grim zelf, het publiek en de technische staf, hoewel die laatste onlangs met veel trots en genoegen de Roemeense keeper Bogdan Lobont een contract voor zes jaar en vier maanden liet tekenen. De contractduur AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 15