-'•>v^" Een groot deel van het vervoer in Libië gaat per kameel. Na gedane arbeid rusten de beesten even uit. Libië. Met zestigduizend toeschouwers bij de wedstrijden en nog eens gemiddeld drieduizend belangstellenden bij de training, zou je een professionele organisatie kunnen verwachten maar dat valt tegen. Lindeman: 'Omdat er weinig verschillende functies bestaan binnen de club moeten Piet en ik samen heel veel doen. Naast mijn werk als assistent-trainer fungeer ik bijvoorbeeld als fysiotherapeut. 'Je wordt nageschreeuwd en iedereen wil even met je praten over Ajax' Als een geblesseerde speler bij mij komt en een andere, fitte, speler ziet dat, loop je echter het risico dat hij ook wil worden behandeld. Je moet daarom selectief zijn want voor je het weet, sta je iedereen in te tapen.' De ongestructureerde manier van doen bij Al Ahly zie je ook terug in de rest van het land. Tien jaar lang rustte er een wereldwijd embargo op Libië. Nu dat is opgeheven, wordt, tezamen met de economische structuur, het nationale voetbal opnieuw opgebouwd. 'Eerst speelde iedereen in Libië op kunstgras, maar nu zijn ze aan het renoveren. In heel Libië worden de kunstgrasvelden vervangen door echte velden,' aldus Lindeman. Ook in de winkels zijn de gevolgen van het embargo nog duidelijk aanwezig. Supermarkten zijn er niet en met wat pakken spaghetti en verschillende repen als voornaamste handelswaar zijn de kleine winkels zeer matig bevoorraad. Twee bioscopen en een aantal koffieshops completeren het Liberiaanse straatbeeld. Veel last ondervinden Lindeman en Hamberg daar niet van. Sinds hun aankomst verblijven zij in een hotel en als het aan beide heren ligt, blijft dat ook nog wel een tijdje zo. Lindeman: 'We willen ons verblijf in het hotel zo lang mogelijk rekken. Als we een eigen huis gaan zoeken, moeten we iedere dag spaghetti eten.' Dromen op niveau Hoewel de handel met andere landen weer heel langzaam op gang komt, blijven buitenlanders verzekerd van geïnteresseerde blikken. Als je, zoals Lindeman en Hamberg, dan ook nog eens in verband kan worden gebracht met Ajax is dat helemaal een garantie voor veel aandacht. 'Ajax is een begrip in de hele wereld en de mensen in Libië weten verschrikkelijk veel van voetbal af. Wij hebben daar een contract met adidas, maar omdat die spullen er nog niet zijn, lopen we gewoon rond in ons Ajax- kloffïe. Je wordt dan nageschreeuwd en iedereen wil even met je praten over de spelers en de club.' AJAX MAGAZINE APRIL 2000 157

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 157