Amsterdamse idealen bij Al Ahl Michael Lindeman: Ajacied in Libii Michael Lindeman heeft van huis uit een Ajax-achtergrond. Hij is altijd met zijn familie bij de club betrokken geweest en speelde in diverse elftallen. Sinds enkele jaren maken de zaterdagveteranen van zijn voetbaldiensten gebruik. Piet Hamberg debuteerde op 14 september 1980 in Ajax 1. In zijn eerste wedstrijd boekten de Amsterdammers een 5-2 overwinning op PSV. De uitnederlaag tegen Sparta, ruim een jaar later, was voor Hamberg de laatste wedstrijd in Amsterdamse dienst. Hamberg en Lindeman kennen elkaar al meer dan twintig jaar. Tegenwoordig lopen hun wegen parallel in Libië, waar zij voetbalclub Al Ahly trainen. Ie gezamenlijke professionele loopbaan Van Michael Lindeman en Piet Hamberg Stamt uit de tijVTdat Hamberg als ■euaÉ^^P^aan het Zwitserse Hoppers verbonden was. Lindeman ^ad toen net zijn eerste trainersdiploma gehaald en wilde buiten de lijnen zijn bijdrage gaan leveren aan de voetballerij. Eén telefoontje was voldoende. Lindeman kon komen kijken bij Grasshoppers en sindsdien is het contact tussen hem en Hamberg in stand gebleven. 'Piet en ik hebben dezelfde ideeën. We hebben elkaar altijd gestimuleerd en hebben onszelf zo verder kunnen ontwikkelen.' Die ontwikkeling leidde al snel tot een reis door llona Oerlemans foto's Michael Lindeman naar Saoedie-Arabië. Op aanraden van de FIFA kreeg Piet Hamberg het aanbod om de nationale selectie aldaar te komen trainen. Na een gesprek werd hij aangenomen en toog hij samen met Lindeman naar het oosterse land. Lindeman: 'Je zit daar dan een half jaar en als je twee keer verliest, lig je eruit. Wij bleven eigenlijk steeds maar winnen en op een gegeven moment konden we zelfs ook het Olympisch team van Saoedie-Arabië gaan trainen. Dat je daarvoor gevraagd wordt, is natuurlijk super.' Schijnstructuren Ondanks de geboden mogelijkheid kozen Hamberg en Lindeman ervoor hun trainerscarrière in Libië voort te zetten. Als hoofd- en assistent-trainer staan zij nu aan het roer van Al Ahly, de grootste club van 156 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 156