aan een snelle achterstand ontsnapten. Daarna was Ajax op alle fronten beter, maar het duurde tot de 25ste minuut voordat Said Saïdi-Amor wist te scoren. Zijn reactie op een afketsend schot was beter dan die van de doelman van HCSC en hij prikte de bal in de rechterbenedenhoek. Na de hervatting bleef Ajax jagen op de tweede goal. De defensie van de thuisploeg werd voor steeds grotere problemen geplaatst, maar kwam pas echt in moeilijkheden toen de laatste man met twee gele kaarten moest vertrekken. De extra ruimte die ontstond, leverde al snel een tweede treffer op. Een fraaie aanval over de linkerkant werd gevolgd door een voorzet naar de tweede Rogier Vink in actie tegen Veensche Boys. paal. De bal werd keurig teruggelegd op Dennis Bogaard die via de paal scoorde. Daarna was het met de weerstand gedaan. Na een lange rush van eigen helft kon Ali Baddaou zelfs vrij op het vijandelijke doel afgaan en 0-3 scoren. Een cadeautje van onze defensie leverde nog wel een tegentreffer op, maar het was opnieuw Ali Baddaou die de eindstand op 1-4 bepaalde. Snel weerzien Het toeval wilde dat Ajax en HCSC elkaar opnieuw troffen. Dit keer op de Toekomst en daar had Ajax al in de eerste minuut succes. Bij de eerste aanval werd Said Saïdi- Amor gevloerd en Dennis Bogaard maakte vanaf elf meter geen fout. Hoewel Ajax de wedstrijd bleef bepalen, waren de uitvallen van de gasten niet zonder gevaar. Na een half uur bracht een aanval over rechts Said Saïdi-Amor alleen voor de doelman. Met een goed geplaatste kopbal gaf hij hem het nakijken. Na de 2-0 controleerde Ajax de wedstrijd. Omdat de scherpte verdween, werd het duel minder aantrekkelijk. Door een solistische actie van Said Saïdi-Amor werd het toch nog 3-0. Hij kapte een aantal spelers uit in het strafschopgebied en schoot de bal vervolgens hard langs de kansloze keeper. Dat het in de slotfase toch nog 3-1 werd, was te wijten aan dom balverlies op het middenveld. Ook hier speelde het concentratieverlies een rol. Sneeuwstorm In de thuiswedstrijd tegen Veensche Boys scoorde Ajax opnieuw in de eerste minuut. Dennis Bogaard speelde Giorgio Tsie goed in de diepte aan en de aanvoerder liet zich dit buitenkansje niet ontgaan. De gasten uit Nijkerkerveen waren niet opgewassen tegen het hoge tempo dat Ajax hanteerde en binnen een half uur was de wedstrijd gelopen. Door doelpunten van Said Saïdi- Amor en Giorgio Tsie (2x) stond Ajax op dat moment al op een 4-0 voorsprong. Door een constante sneeuwstorm werd de tweede helft een zware beproeving. Bovendien werd gevreesd dat de arbiter het duel zou staken want op een gegeven moment waren de lijnen nauwelijks nog te onderscheiden. De wedstrijd ging echter gewoon door en uit een strafschop bracht Veensche Boys de stand op 4-1. Vanaf dat moment was bijna alles Ajax wat de klok sloeg. De ingevallen Ali Baddaou eiste de hoofdrol voor zich op door drie maal te scoren. Eerst brak hij goed door in het centrum om vervolgens de keeper met een lage schuiver te passeren. Daarna was hij heel attent op een combinatie tussen Jamal Yahiaoui en Sander de Goede. Zijn laatste goal ontstond na een uitgespeelde aanval tussen Jamal Yahiaoui en Jerry de Koning. Met nog een zestal wedstrijden te gaan, komen de bovenste plaatsen weer in zicht. Wie weet, kunnen wij in ons volgende overzicht ook weer positief berichten. 152 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 152