onnodige 3-1 nederlaag worden geïncasseerd. Herstart Met een thuiswedstrijd tegen Marken hervatte een gehandicapt Ajax de competitie. Giorgio Tsie was al een paar weken geblesseerd en daarnaast was een aantal spelers met wintersportvakantie. De trainer moest dus behoorlijk schuiven in zijn team en dat was met name in de eerste helft te merken. Ajax speelde onwennig en Marken kreeg de gelegenheid het heft in handen te nemen. Na een kwartier leidde dat tot de openingstreffer voor de gasten. Na de 0-1 groeide Ajax langzaam naar een hoger niveau, maar het wist niet echt gevaarlijk te worden in het zestienmetergebied. Kort voor de rust kwamen we echter toch op gelijke hoogte. Said Saïdi-Amor veroverde de bal aan de linkerkant, kapte een paar spelers uit en mikte de bal vervolgens in de linkerbenedenhoek, langs de totaal verraste doelman van Marken. Na de hervatting had Ajax duidelijk meer vat op het spel van Marken. Het overwicht werd steeds groter, maar ook nu was de afwerking niet voldoende. Een schot op doel was zelden te noteren. Na goed voorbereidend werk van Dennis Bogaard kwamen we uiteindelijk toch verdiend op voorsprong. Met een fraaie kopbal in de uiterste bovenhoek was het opnieuw Said Saïdi-Amor die scoorde. Iedereen verwachtte dat Ajax zou doordrukken, maar het kwam er niet van. Marken bleef in de wedstrijd en zorgde acht minuten voor tijd voor de onverwachte gelijkmaker. Een vrije schop werd hard voor het doel gebracht en ketste via het hoofd van de ongelukkige Dennis Bogaard langs de totaal verraste doelman Dennis van der Wal. De defensie raakte door deze goal totaal van streek en het was aan de uitblinkende Dennis van der Wal te danken dat het geen nederlaag werd. In de slotminuten redde hij zijn ploeg tot twee maal toe met een geweldige reflex. Hondenweer Voor het duel tegen HCSC reisde Ajax af naar Den Helder waar het haast traditioneel hondenweer was. Met hagelbuien en windkracht acht in de lengterichting van het veld was het moeilijk spelen. Met uitzondering van de eerste vijf minuten kwam Ajax in deze omstandigheden beduidend beter uit de voeten dan de gastheren. Het was dan ook juist in deze beginfase dat we twee maal AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 151