en midweekse oefenpotjes ZATtWAQ 1 Voetballoze zaterd We zitten weer in een periode dat wedstrijden regelmatig moeten worden afgelast omdat de velden niet opgewassen zijn tegen de natuurkrachten, leder jaar blijkt dat we na de winterstop worden overspoeld met voetballoze weekeinden. De afgelastingen gooiden roet in het eten want trainer Edmond Claus wil met zijn team zoveel mogelijk in actie blijven. Met vriendschappelijke ontmoetingen bij verenigingen die wel over een bespeelbaar veld beschikten, realiseerde hij deze wens alsnog. Met name op de midweekse (flkinings)avonden werd een aantal duels gespeeld. De eerste oefenwedstrijd werd gespeeld tegen de Koninklijke HFC in door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst Haarlem; een ploeg die regelrecht afgaat op de titel in de derde klasse. In de eerste helft speelde Ajax bij vlagen foutloos. Met snel Centrale verdediger Mark Geestman duelleert in de thuiswedstrijd tegen Marken. en afwisselend voetbal werd de HFC- defensie alle kanten uit gestuurd. Na de thee en met een 0-3 stand werd het, mede door een aantal wissels, wat minder bij Ajax. Hoewel de thuisploeg nog iets terugdeed, eindigde de zeer nuttige oefenwedstrijd in een 2-3 zege voor Ajax. Ajax' tweede vriendschappelijke duel was van mindere kwaliteit, maar dat had ook te maken met de tegenstander. Zonder echt voluit te moeten gaan, won Ajax in en tegen Zandvoort met 7-0. In Hilversum, tegen 't Gooi, trof Ajax een voortreffelijk veld. Tot inspiratie leidde dit echter niet want er moest een Tegen Marken was het aan de uitblinkende Dennis van der Wal te danken dat het geen nederlaag werd. In de slotminuten redde de doelman zijn ploeg tot twee maal toe met een geweldige reflex. 150 AJAX MAGAZINE APRIL 3000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 150