Kellogg's en Ajax richten zich op de toekomst De jeugdopleiding van Ajax heeft sinds kort een eigen sponsor, het net als Ajax rood-witte Kellogg's. De cornflakesproducent draagt de boodschap uit dat ontbijten gezond is en dat geldt zeker voor een ontbijt met cornflakes. Dat Ajax en Kellogg's elkaar gevonden hebben is verheugend. Bij Ajax wordt heel goed op de voeding van de opgroeiende jeugdspelers gelet en daarbij is alle ondersteuning en knowhow welkom. inf aprii 9nnn Opgroeiende kinderen hebben alle belang bij goede voeding en dat geldt in versterkte mate voor de jeugdspelers van Ajax, die door hun zware voetbalopleiding nog eens extra belast worden. In dat opzicht worden de jongens in de gaten gehouden door de diëtiste en voedingsdeskundige van de club, Yvonne van de Pol. Zij geeft voorlichtingsavonden aan ouders en spelers en heeft daarnaast geregeld individueel overleg met de jongens over de samenstelling van hun voeding en hun vochtopname. Om het eetpatroon nog beter in de gaten te houden wordt vaak bij Ajax gegeten. Er wordt door de jongens ook thuis gegeten, maar na de training krijgen ze extra koolhydraatrijke maaltijden. De samenwerking met Kellogg's is dan ook niet vreemd omdat de granenontbijten rijk zijn aan koolhydraten. Elke jeugdspeler ekrijgt sinds Ajax met Foto: Louis van de Vuurst ontbijtgranen gesierd met een Ajax-pagina. Op de achterkant van de pakken Fristies, Choco Krispies, Smacks, Honey Loops en Rice Krispies geeft Ajax een stoomcursus voetbal. Op het 'trainingspak' vind je ook een prijsvraag waarmee trainingspakken, Ajax-shirts en kaartjes voor Ajax- wedstrijden zijn te winnen. De prijswinnaars worden bekendgemaakt op een Kellogg's-pagina op de Ajax-website (www.ajax.nl). Kinderen kunnen zich inschrijven voor een van de voetbalfeesten met het deelnameformulier dat bij de pakken zit bijgesloten. Uiteindelijk worden uit de ingezonden formulieren 300 kinderen uitgenodigd om mee te doen op een van de vijf dagen. De deelnemers worden ingedeeld in vier groepen: jongens tussen zes en negen jaar, meisjes tussen zes en negen, jongens tussen tien en twaalf jaar en meisjes tussen tien en twaalf jaar. De dag bestaat uit het doen van behendigheidsspelletj es op voetbalgebied. Daarnaast wordt een quiz gehouden over voetbal en voeding onder leiding van Stanley Menzo. De grote finale van het voetbalfeest, waaraan de winnaars van elke regiodag mee mogen doen, is in september op de Toekomst. Kellogg's samenwerkt een pak ontbijtgranen per week mee naar huis voor 's morgens bij het ontbijt. Frank Kales is zeer enthousiast over de samenwerking met de cornflakes-specialist. 'Ik heb zes jaar in Amerika gewerkt en daar vaak een meergranenontbijt gegeten. Kellogg's is wereldwijd een topmerk, Ajax ook. We kunnen dus veel gebruik gaan maken van eikaars krachten.' Voetbalfeest Om de samenwerking te vieren organiseren Ajax en Kellogg's een voetbalfeest voor jongens en meisjes tussen de 6 en 12 jaar. In mei van dit jaar worden voorrondes gehouden in vijf verschillende regio's in Nederland: Amsterdam, Breda, Groningen, Apeldoorn en Venlo. Vanaf begin maart zijn verschillende pakken van Kellogg's

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 145