Libertad uit Paraguay, dat met Independiente Santa Fe en Alianza Lima bij Ajax in de poule was ingedeeld. Ajax had een nieuwe speler in het gezelschap. De uit Zuid-Afrika afkomstige Gabriel Mofokeng liep al eerder mee bij Ajax, maar werd twee jaar geleden nog te jong gevonden om de overstap naar Amsterdam te maken. Nu was de moment wel daar. Hij volgt in de selectie Abubakari Yakubu op, die inmiddels bij de A-selectie zit. De eerste wedstrijd verliep vlekkeloos (7-1) en ook het tweede duel tegen het Colombiaanse Santa Fe werd gewonnen, zij het maar met 1-0. De derde tegenstander was het organiserende Alianza Lima. Toen begonnen de moeilijkheden en werd met 3. De eerste wedstrijd: Ajax - Libertad. 4. Ondanks de warmte werd in Peru veel getraind door de ploeg van John van 't Schip. 5. Er is er een jarig, hoera, hoera, dat kun je wel zien, dat is... Erik Piket. Van zijn ploeggenoten kreeg hij een mooi shirt. Namens de begeleiding overhandigde fysiotherapeut Frank van Deursen de negentien-jarige een prachtige taart. 6. Tussen de wedstrijden door werd ook nog een bezoek gebracht aan de hoofdstad van Peru, Lima. 7. Het zwembad van El Bosque. Deze club heeft een bijzonder complex in de bergen met prachtige velden en ook nog tennisbanen. Bij de club waren alle deelnemende ploegen te gast voor een lunch. 8. Namens Ajax overhandigt Hans Bijvank, wedstrijdsecretaris bij de junioren en deze reis ook studiebegeleider, een borstbeeld van Ajax aan de voorzitter van Alianza de Lima, de gastheer van het toernooi. •IHSumic AJAX MAGAZINE APRIL 2000 141

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 141