beleeft zware tijden De A1 UtUGP A1 De reis naar Peru was mooi, maar toch is het bij de A1 somberheid troef. Het kampioenschap ligt verder buiten bereik dan ooit en ook de kans op de beker is verkeken door de vroege uitschakeling. Voor het hoogste jeugdelftal is het een seizoen zonder prijzen. 1. Youssouf Hersi, Quame Quansah, Fronio Walker en de nieuwe aanwinst van de A1 Gabriel Mofokeng worden omringd door de kinderen van het SOS Kinderdorp. De bewoners zijn vereerd met het bezoek van Ajacieden. Trots laten zij hun Ajax-stickers zien. 2. De opening van het Torneo Internacional dat dit keer de naam Victor Benitez had gekregen. Met vlaggen van alle deelnemende landen, kleurrijke poppen en natuurlijk muziek werd het startsein gegeven voor het prestigieuze evenement. Na de winterstop speelde de Al één wedstrijd voordat de ploeg naar Peru afreisde! Op Varkenoord was Feyenoord de tegenstander, de eeuwige rivaal van het Ajax-vlaggenschip. Op het bijzonder slechte veld was een gelijkspel voor de inspanning van beide elftallen verdiend geweest, maar als een Maradona de tweede maakte Smolarek (de zoon van) met zijn hand 1-0. Voor iedereen was dit waarneembaar, behalve voor de scheidsrechter. Opnieuw verloren de mannen van Van 't Schip dus drie punten. door Simone Tacx foto's Hans Bijvank Daarna volgde de trip naar Peru, waar de ploeg was uitgenodigd voor het Torneo Internacional 'Victor Benitez', dat georganiseerd werd door Alianza Lima. Na een vliegreis van vijftien uur betrok Ajax een prachtig complex. Het was het onderkomen van de nationale selectie van Peru, het Peruaanse 'Zeist'. De velden en het hotel waren omgeven door een metershoge muur en uit veiligheidsoverwegingen liep ook een groot aantal bewapende beveiligingsbeamten rond. De ploeg had anderhalve dag de tijd om aan de warmte te wennen voordat aangetreden moest worden tegen AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 140