ongelukkige botsing met een Utrecht speler, een rode kaart ontving en daardoor een aantal wedstrijden vanaf de tribune moet toekijken. Blazoen zuiveren Nog in dezelfde week kan Ajax het licht geschonden blazoen weer zuiveren. In Tilburg is Willem II de volgende tegenstander in de competitie voor reserve elftallen. De 'tricolores' betreden de grasmat met een aantal namen die ook door Co Adriaanse dit seizoen nog weieens op het wedstrijdformulier werden gezet. Ceesay, Jaliens, Arts (inmiddels verhuisd naar NEC) en ex-Ajacieden Landzaat en Schulp zijn niet de minsten. Toch blijken de jonge Ajax-spelers de vorige nederlaag in de Domstad recht te willen zetten. Het initiatief ligt voor bijna de volledige negentig minuten in handen van de Amsterdammers. De 3-0 overwinning is volledig verdiend. Bijkomend pluspunt is het goede optreden van Marcel Akerboom als rechtervleugelverdediger. De nog jonge telg uit de Ajax-opleiding groeide in de wedstrijd en maakte vooral in de tweede helft veel indruk. Een paar dagen later wordt bekend dat Cedric van der Gun voor de rest van het seizoen wordt verhuurd aan FC Den Bosch. De jonge aanvaller scoorde tegen Willem II zijn voorlopig laatste doelpunt voor Ajax. Naar Zeist De volgende tegenstander in de competitie zou FC Groningen moeten zijn. De noorderlingen vragen echter uitstel aan, omdat een van de spelers van Groningen 2 geselecteerd is voor een oefenstage met het Jong Oranje van Han Berger. Ook Tonny Bruins Slot heeft een aantal spelers afgestaan en het is toch wel een eer te noemen dat maar liefst vijf jonge Ajacieden zijn verkozen. Mitchell Piqué, Cedric van der Gun, Michael Lamey, Brutil Hosé en Serge van den Ban zijn naar Zeist vertrokken. De overige Ajacieden spelen een oefenwedstrijd tegen Haarlem 1. De op de Toekomst geplande wedstrijd valt letterlijk in het water en de trainers Bonsink en Bruins Slot besluiten het trainingsveld naast de ArenA te gebruiken. Uiteindelijk wint Ajax door doelpunten van Wamberto en Babangida, maar door de overvloedige regenval is slechts een handjevol supporters getuige. Frivole Braziliaan Na het waterballet tegen Haarlem wachtte op maandagavond 6 maart de lastige uitwedstrijd tegen de reserves van SC Heerenveen. Op een goedgevuld sportpark Skoatterwald, schuin tegenover het Abe Lenstra-stadion, begon Ajax 2 in een tactisch sterk gewijzigde samenstelling aan het duel met de nummer 2 van de ranglijst. Het was aan de spitsen Kevin Bobson en Brutil Hosé de taak om ruimte te creëren voor de opkomende middenvelders Wamberto en Jason Culina, en ook zelf vaak van positie te wisselen. Het bezorgde Heerenveen-trainer Gert-Jan Verbeek de nodige hoofdbrekens en pas na enige tijd wisten de Friezen Ajax beter partij te geven. Het duel kenmerkte zich door veelvuldig onnodig balverlies, wat deels veroorzaakt werd door het bar slechte veld. Zelfs de meest lange noppen bleken niet bestand tegen de glibberige grasmat en het was dan ook zacht gezegd opmerkelijk dat juist een frivole Braziliaan de score wist te openen. Wamberto de Sousa Campos, Wampy voor intimi, strafte na 28 minuten een fout van Heerenveen-doelman Jacob de Vries genadeloos af, waardoor Ajax aan de leiding kwam. De 0-1 stand betekende voor de Friezen, die inmiddels aan de tactiek van Ajax gewend waren, het teken om een offensief te starten, dat nauwelijks vijf minuten later in de gelijkmaker resulteerde. Twee pogingen van spits Romano Denneboom werden door Serge van den Ban en, zonder handen, door John Nieuwenburg op fraaie wijze verijdeld, maar tegen het geweld van Mile Krstev vond de Ajax-defensie geen verweer, waardoor een terechte 1-1 stand op het scorebord kwam. Terecht of niet, nog voor de rust stelde Ajax orde op zaken dankzij een enigszins gelukkige treffer van Jason Culina. Ajax' nummer 10, die zich op het middenveld met uitblinker Pascal Heye de longen uit het lijf liep, mocht na 37 minuten aanleggen voor een vrije trap. De te snel uitgelopen Friese muur deed scheidsrechter Slot besluiten om de vrije trap opnieuw te laten nemen, waarna Culina raak schoot. Dat daarbij nog een Fries been werd geraakt, was zeker voor de Ajacieden minder interessant. Ajax 2 stond weer op voorsprong, met een verdiende rustpauze voor de boeg. Ook in de tweede helft was het betere veldspel voor Heerenveen maar waren de grotere kansen voor Ajax. De uitwaaiende spitsen boden vooral Wamberto de nodige ruimte, maar verder dan twee goals kwam Ajax niet. De Amsterdammers lieten de Friezen het spel maken en grepen op het juiste moment in. Tot de zestien mocht Heerenveen 2 opstomen, maar verder liet de defensie het niet komen. Aaron Mokoena, John Nieuwenburg, Michael Lamey en de eveneens sterk spelende Tom Sier bleken een slot op de deur, met de vrolijk meevoetballende Serge van den Ban als achterste rustpunt. De belangrijke overwinning ging uiteindelijk naar Ajax 2, dat dankzij deze zege weer iets naar boven kan kijken. 134 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 134