Kevin Bobson in actie in een oefenwedstrijd van Ajax 2 tegen Zwart Wit. vermoeden. Tonny Bruins Slot liet het schaduwelftal spelen in het door Jan Wouters uitgedokterde nieuwe tactische concept en dat bleek de meeste spelers goed te bevallen. Op links speelde de Australiër Jason Culina als aanvallende middenvelder naar behoren. In zijn rug werd hij gesteund door Tom Sier, die de volle negentig minuten speelde en fit genoeg lijkt om aan een de stap naar de hoofdmacht te gaan denken. Een andere Australiër, keeper Joe Didulica, toonde aan de afgelopen maanden progressie te hebben gemaakt en hield, behoudens enkele schoonheidsfoutjes, overtuigend de nul. Verreweg de gevaarlijkste Ajacied was Pius Ikedia. In de tweede helft kon Graafschap- verdediger René Bot alleen nog de noodrem hanteren om de Nigeriaanse buitenspeler te stuiten. De rode kaart zorgde ervoor dat de Ajacieden nog meer druk konden zetten op het doel van De Graafschap. Ondanks een aantal goede kansen kreeg Ajax met een punt eigenlijk te weinig. Met een overwinning had het elftal van Tonny Bruins Slot op de ranglijst een stap in de goede richting kunnen zetten. Domino-effect Het eerstvolgende duel stond op maandag 14 februari in de agenda, in en tegen FC Utrecht 2. De volgende ronde in het Amstel-Cuptoernooi voor reserve-elftallen was de inzet van deze wedstrijd. Het treffen kon door omstandigheden niet in de Nieuwe Galgenwaard worden gespeeld en de KNVB achtte het, in overleg met de burgemeester, niet verstandig het duel op een bijveld in Utrecht te spelen. De wedstrijd werd afgelast. Hierdoor onstond een soort domino-effect waarbij verschillende duels in de wedstrijdkalender naar een andere datum verschoven. Op 21 februari stond wederom een wedstrijd tegen de Utrechters op het programma, dit keer in verband met de competitie. Op die dag werd alsnog het bekerduel gespeeld in de Domstad; de competitiewedstrijd verschuift naar een later te bepalen dag in maart of april. Erop of eronder, dat was het motto voorafgaand aan deze bekerwedstrijd. Winnen betekent doorbekeren, verliezen onherroepelijk uitschakeling. Op het wedstrijdformulier valt de naam van Frank Verlaat op, die na een vervelende hamstringblessure weer fit genoeg is bevonden om een wedstrijd in de basis te starten. Samen met Tom Sier zorgt hij voor de nodige ervaring en routine in de laatste linie van de reserves van Ajax. De Afrikaanse spelers Pius Ikedia, Christopher Kanu en Aaron Mokoena zijn voor hun vertegenwoordige elftallen in het buitenland. Zoals al meerdere seizoenen het geval is, beschikt Utrecht over een homogene en goed ingespeelde ploeg. De voetballers onder leiding van oud-speler Foeke Booij beginnen vanaf de eerste minuut vlijmscherp. Het is blijkbaar geen toeval dat FC Utrecht 2 aan kop staat in de competitie. Ajax verliest letterlijk kansloos met 3-0. Een toch wat roemloos einde voor het tweede elftal in de nationale bekerstrijd, zeker na de mooie overwinning op Feyenoord, eerder dit seizoen. Voor Michael Lamey is het vervelend dat hij, als gevolg van een AJAX MAGAZINE APRIL 2000 133

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 133