Een nuttige warming up en een stroef begin A3AK2 De verplichte onderbreking in de wintermaanden werd door het schaduwelftal van Ajax ten volle benut. Tonny Bruins Slot organiseerde een trainingskamp op voor Ajax bekend terrein: Callantsoog. Op de plek waar de hoofdmacht zich vaak voorbereidt op Europese duels, trainden de Ajacieden in een oase van rust. Stanley Menzo ondersteunde Bruins Slot op en rond het veld en deed op die manier ervaring op in het trainersvak. Met een eigen schema, maar volledig geïntegreerd in de groep werkte Tom Sier met de jongens van het tweede aan zijn herstel. Onderdeel van het trainingskamp was een wedstrijd tegen Wit-Zwart-Wit uit het jjnaburige Den Helder. De derdeklasser blonk uiOJHVtvriendelijkheid, wat vooral tot uitdrukking kwam in het beschikbaar stellen van een reservekeeper. Serge van den Ban was overgeheveld naar het eerste elftal en Joe Didulica was met het Olympisch elftal in het buitenland. Stanley Menzo stond noodgedwongen onder de lat en Marcel Feenstra, tweedejaars A-junior van de Helderse amateurclub werd op het laatste moment opgetrommeld om de tweede helft aan Ajax-kant het doel te verdedigen. Ondanks de magere zege van Ajax deed de jonge Feenstra het niet slecht, getuige de uitnodiging voor een tweede vriendschappelijke wedstrijd van Ajax 2 tegen Quick Boys, twee dagen later. Naast het achttienjarige talent op de goal droeg een andere jeugdspeler voor het eerst het rood met wit in een wedstrijd voor Ajax 2. De Zuid-Afrikaanse speler Daniël Mofokeng (hij noemt zichzelf Ninja, naar de heldhaftige schildpadden van televisie) was op proef en mocht laten zien wat hij waard is tegen de ervaren amateurs uit Katwijk. Ajax, en daarmee Marcel Feenstra, hield het achterin droog en Kevin Bobson scoorde vlak voor tijd de enige Amsterdamse treffer. door Erol Erdogan foto's Louis van der Vuurst Een tegenstander van een iets groter kaliber was eerste-divisionist Helmond Sport. De gedachte van Tonny Bruins Slot jonge Ajacieden zoveel mogelijk weerstand op te laten doen tegen ervaren senioren werd weer eens in praktijk gebracht. Aangevuld met een aantal jonge spelers uit de hoofdmacht (Nieuwenburg, Knopper en Reuser) speelde Ajax 2 in Helmond een behoorlijke wedstrijd die met 3-2 winnend werd afgesloten. Ten slotte speelde Ajax 2 op de eigen oefenvelden tegen eersteklasser DWV uit Amsterdam Noord. De geel-zwarten uit Noord hadden voor Ajax een bekend gezicht binnen de selectie. Raymond Cobussen, medewerker van de wasserij van Ajax in de ArenA, speelde een controlerende rol in het hart van de DWV- defensie. Hij kon niet voorkomen dat Ajax, met de nodige moeite, uiteindelijk won. Veelbelovend De eerste officiële wedstrijd na de in de winterstop gespeelde oefenwedstrijden was tegen De Graafschap. Het duel verliep veelbelovend, al doet de 0-0 uitslag anders In Callantsoog bereidde Ajax 2 zich in alle rust voor op de tweede helft van het seizoen. 132 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 132