bijeenkomst is de aftrap van het voetbalfeest dat de sponsor in samenwerking met Ajax gaat organiseren. Naast Stanley Menzo, die begeleider is van het evenement, zijn onder andere ook John van 't Schip en Ajax' diëtiste Yvonne van der Pol aanwezig om vragen te beantwoorden. Zondag 20 februari In de Amsterdam ArenA wint Ajax met 2-1 van De Graafschap. Doelpuntenmakers voor de Amsterdammers zijn Machlas en Dani. Vlak voor tijd krijgt Cristian Chivu zijn vierde rode kaart van het seizoen. De Roemeen evenaart daarmee het seizoensrecord van Ajax. Tijdens de persconferentie na afloop van Ajax - De Graafschap reageert Jan Wouters op de aantijgingen van Andrzej Rudy. In twee voetbalbladen had de Pool fel uitgehaald naar zijn voormalige trainer. Maandag 21 februari John Nieuwenburg meldt zich af voor de oefenwedstrijd van Jong Oranje tegen De Graafschap. De Ajacied ondervindt te veel hinder van een onwillige buikspier. Dinsdag 22 februari Tijdens een vergadering van de raadscommissie Algemene Zaken doet de Amsterdamse burgemeester Schelto Patijn uitspraken over het beleid van Ajax. Hij eist dat supporters worden gescreend voordat zij in aanmerking komen voor een seizoenkaart. Kofi Mensah wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan NAC. Mensah maakte zijn debuut voor Ajax 1 op 22 december 1996 in de wedstrijd tegen PSV. Sindsdien speelde hij 27 wedstrijden in de De middenstip van hoofdmacht. Donderdag 24 februari Uit angst voor rellen besluit burgemeester Rombouts van Den Bosch het duel tussen FC Den weer een nieuwe Bosch en Ajax, dat voor zondag 27 februari op het programma stond, te verbieden. De Ajax-aanhang had protesten tegen de grasmat, combiregeling aangekondigd. Het duel zal nu op 4 april worden gespeeld. Tijdens een ontmoeting van trainer en bestuur met een groep supporters maakt Frank Kales bekend dat ook Ajax voor volledige afschaffing van de combiregeling is. Zaterdag 26 februari Omdat de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch is verschoven naar 4 april geeft Jan Wouters zijn selectie een vrij weekend. Maandag 28 februari In de stromende regen beginnen de talentendagen op sportocmplex de Toekomst. Ruim 1700 jongens tussen de acht en twaalf jaar hopen te worden opgemerkt door de scouts van Ajax. f In het AT5-programma Godenzonen maakt Tonny Bruins Slot bekend dat hij door bondscoach Frank Rijkaard is toegevoegd aan het begeleidingsteam van het Nederlands elftal. In zijn functie zal Bruins Slot de tegenstanders van Oranje gaan analyseren. Donderdag 2 maart Samen met NEC en RKC schrijft Ajax zich in voor de Intertoto Cup. Hierdoor houden de Amsterdammers een extra mogelijkheid achter de hand om zich te plaatsen voor het toernooi om de UEFA Cup. Vrijdag 3 maart Ajax lijft de 22-jarige doelman Bogdan Lobont in. De Roemeense international komt van UFC Rapid Boekarest en tekent een contract voor de duur van zes jaar en vier maanden. Cedric van der Gun wordt tot 1 juli 2000 verhuurd aan FC Den Bosch. Zondag 5 maart In Enschede blijven FC Twente en Ajax steken op 0-0. Het zijn dure punten die Ajax laat liggen want zonder te spelen is PSV op een voorsprong van negen punten gekomen. De Eindhovenaren hebben wel een duel meer gespeeld. Woensdag 8 maart Bij de Amsterdamse uitgeverij Thomas Rap wordt de verhalenbundel 'Eeuwig Ajax' gepresenteerd. De eerste Op de 66ste verjaardag van Bobby Haarms wordt het boek 'Eeuwig Ajax' gepresenteerd. Naast het eerste exemplaar krijgt Haarms een taart in de vorm van het boek uitgereikt. Ook Pettersson Landvreugd, het naar Stefan Pettersson genoemde zoontje van schrijfster Hermine Landvreugd, krijgt een exemplaar. exemplaren worden uitgereikt aan Bobby Haarms, die bovendien zijn 66ste verjaardag viert, en Pettersson Landvreugd. Zaterdag 11 maart John O'Brien debuteert in het nationale elftal van Amerika. Tegen Tunesië wordt een 1-1 gelijkspel behaald. In blessuretijd geeft O'Brien de assist voor de gelijkmaker, f Vijfentwintig kopers van de videoband 'Bob Haarms, heer van de Meer' ondergaan een zogenaamde 'Bobby-training'. Woensdag 15 maart In de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard lijdt Ajax een kansloze nederlaag. De 2-0 eindstand is voor de rust al bereikt. Matthew Amoah tekent voor beide treffers. AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 108