31 januari -15 maart AJAX VAN t>A<3 ror PAq foto's Yvonne Witte Maandag 31 januari 'Vitesse wil Baba' kopt het Algemeen Dagblad. Als kersverse trainer van de Arnhemmers zou Ronald Koeman zijn oog hebben laten vallen op de Nigeriaan die dit seizoen bij Ajax nauwelijks aan spelen is toegekomen. Ook FC Den Bosch zou Babangida willen kopen. Dinsdag 1 februari In het tv-programma 'Opsporing verzocht' wordt aandacht besteed aan een groep Ajax-supporters die in april vorig jaar twee aanhangers van Feyenoord heeft mishandeld. Woensdag 2 februari In Heerenveen speelt Ajax gelijk tegen de plaatselijke SC. Na een achterstand in de 38ste minuut bepaalt Nikos Machlas de eindstand nog voor de rust op 1-1. Zaterdag 5 februari Tijdens de ochtendtraining sluit een groep F-siders de Ajacieden op. Het toegangshek van het trainingsveld bij de ArenA wordt voorzien van hangsloten waarna de groep een spandoek uitrolt. Met teksten als 'spelen voor je poen, olé, olé' wordt de onvrede over de huidige situatie bij de club geuit. Ajax verlaat het trainingsveld tenslotte via een andere uitgang. Zondag 6 februari In de thuiswedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden boekt Ajax zijn eerste zege na negen duels. Goals van Machlas en Laudrup, een eigen doelpunt van Loontjens en een tegentreffer van Scharrenburg zorgen voor de 3-1 uitslag. Ondanks de overwinning heerst er niet veel vreugde in het Ajax-kamp. Zowel spelers als technische staf beseffen dat ze met een grotere overwinning goodwill hadden kunnen kweken bij het publiek. Maandag 7 februari Na overleg met de directie en de raad van commissarissen maakt Danny Blind bekend dat hij per direct stopt als directeur spelersbeleid. Blind was pas sinds 1 juli vorig jaar actief in deze functie. Zowel Ajax als Danny Blind onthoudt zich van commentaar. Dinsdag 8 februari Daags na zijn, voor de buitenwacht, plotselinge vertrek krijgen de spelers uitleg over de beslissing van Danny Blind. In besloten kring verduidelijken Arie van Os en Frank Kales de gang van zaken. Woensdag 9 februari Na een roerig begin van de week geeft assistent- en hersteltrainer Bobby Haarms te kennen dat hij zijn functie aan het eind van het seizoen neerlegt. Haarms werd in 1947 lid van Ajax en voegde zich twintig jaar later bij de technische staf. Hij is de enige assistent trainer met een eigen fanclub en bezit de gouden Ajax-speld ter ere van het vijftigjarig lidmaatschap. Donderdag 10 februari Onder het toeziend oog van zo'n dertigduizend toeschouwers leidt Ajax in Eindhoven een gevoelige 4-0 nederlaag tegen PSV. Drie van de vier Eindhovense doelpunten komen op naam van Ruud van Nistelrooy. Bij terugkeer in Amsterdam proberen teleurgestelde supporters de spelersbus te bestormen. De Mobiele Eenheid voorkomt dat de Ajacieden daadwerkelijk worden aangevallen. Vrijdag 11 februari Om een eind te maken aan de speculaties in de media belegt Ajax Tijdens Ajax - Cambuur Leeuwarden verslaat Ole Tobiasen de wedstrijd voor TV Denmark vanaf de perstribune. Mascotte Nordin Amrabat (rechtsbuiten D1,12 jaar) met de reserves vóór de wedstrijd Ajax - Cambuur Leeuwarden. 106 AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 106