Notulen 25 januari 2000 Publieksforum 1. Opening De vergadering wordt geopend door de heer Kales en hij heet iedereen namens onderstaande personen van harte welkom: Ed Lefeber Michael van Praag Henk Markerink Astrid Kosters Adjunct-directeur operations (Ajax) Voorzitter AFC Ajax Directeur Amsterdam ArenA Manager klantenservice (Ajax; notulist) Verder wordt Wilco Jongenelis, bestuurslid van de SVA, voorgesteld. Tevens wordt Olaf Cox van het reclamebureau Kern, Habbema Yap voorgesteld. Vanavond worden er een paar ideeën gepresenteerd die zij hebben opgesteld voor het benaderen van seizoenkaarthouders. 2. Agenda 1. Opening 2. Agenda 3. Notulen 4. Voorstellen nieuw lid Publieksforum 5. Verkoop seizoenkaarten 2000-2001 6. Tijdsduur beslissen bij het verkrijgen van een andere plaats 7. Beleid van Ajax ten aanzien van spreekkoren 8. Bouwactiviteiten ArenA 9. Rondvraag 10. Afsluiting 3. Notulen De notulen van 29 juni 1999 worden goedgekeurd. De notulen van hedenavond zullen binnenkort op de Ajax-internetsite geplaatst worden. 4. Voorstellen nieuw lid Publieksforum De vertegenwoordiger van de vakken 427 t/m 429 heeft zijn seizoenkaart niet verlengd en daarmee is zijn lidmaatschap beëindigd. Uit de eerdere aanmeldingen heeft een loting plaatsgevonden, waaruit mevrouw Jansen als nieuwe vertegenwoordiger naar voren is gekomen. 5. Verkoop seizoenkaarten 2000-2001 In de vorige bijeenkomst is voorgesteld om de betalingen voor de seizoenkaart via een doorlopende machtiging te laten geschieden. Deze suggestie is uitgewerkt en wordt dit jaar geïntroduceerd. De mailing zal begin april verstuurd worden. Verder worden plannen gepresenteerd over het henaderen van üeizoenkaarthouders. De arbitrage zou verbeterd kunnen worden met behulp van technische hulpmiddelen. 6. Tijdsduur beslissen bij verkrijgen andere plaats De heer Lefeber legt de procedure uit die wordt gehanteerd bij het verplaatsen op verzoek van seizoenkaarthouders. Mensen krijgen in eerste instantie de mogelijkheid om hun huidige plek te verlengen. Alle verlengingen en opzeggingen worden verwerkt. De verwerking van bovenstaande neemt geruime tijd in beslag. Pas in juni is er volledig inzicht in de vrije plaatsen en kunnen seizoenkaarthouders op eigen verzoek naar andere plaatsen worden verschoven. Men dient binnen vijf werkdagen de Klantenservice te informeren of zij met hun nieuwe plaats akkoord gaan. Op dit moment zijn er ongeveer zesduizend plaatsverzoeken. De vraag is of men naar de aangeboden plaats kan kijken voordat men moet beslissen. Antwoord: in principe niet, omdat er geen tijd voor is. Vaak krijgen mensen een nieuwe plaats aangeboden als het seizoen is afgelopen. In de winterstop zijn, zoals eerder aangegeven, in totaal driehonderd plaatsverzoeken verwerkt. Rond tweehonderd nieuwe seizoenkaarten zijn verkocht aan mensen die al geruime tijd op de wachtlijst staan. Verder worden er enkele acties met betrekking tot seizoenkaartenverkoop aan het forum voorgelegd. Foto: Yvonne Witte 7. Spreekkoren Op zijn stukje in het Ajax Magazine heeft Michael van Praag ongeveer vijftig reacties ontvangen. Als voornaamste oorzaak voor spreekkoren wordt de scheidsrechter gezien. Vaak heeft zijn beslissing spreekkoren tot gevolg. Vanuit het Publieksforum komt de suggestie dat de arbitrage verbeterd kan worden met behulp van technische hulpmiddelen die buitenspel kunnen registreren. De FIFA bepaalt weliswaar de regelgeving, maar Ajax staat open voor de discussie om een test tijdens een vriendschappelijke wedstrijd te laten plaats vinden. Vanuit Ajax, de trainer en de spelersgroep is al herhaalde malen te kennen gegeven dat zij spreekkoren afkeuren. Weliswaar is een kleine groep verantwoordelijk voor spreekkoren maar de andere supporters kunnen hierin wel een rol spelen. Er wordt geopperd de spreekkoren te overstemmen met drums of gezang. 8. Bouwactiviteiten ArenA/Facilitaire voorzieningen Henk Markerink komt terug op aantal punten die vanuit de vorige vergadering zijn blijven staan. Geluid: Vanwege akoestiek blijft dit een zorgenkindje. Amsterdam ArenA blijft testen uitvoeren om het geluid te optimaliseren. Bakovens (speciaal voor friet): Er is onderzoek AJAX MAGAZINE APRIL 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 103