De persconferentie van vrijdag 11 februari 2000 Ajax geeft uitleg Vrijdag 11 februari helderden Frank Kales en AAichael van Praag tijdens een persconferentie in de Amsterdam ArenA een aantal zaken op die op dat moment speelden rond Ajax. In de media werd druk gespeculeerd over het plotselinge vertrek van Danny Blind, de aankondiging van Bobby Haarms en Sjaak Wolfs aan het eind van het seizoen te stoppen en de povere resultaten op het veld. Daarnaast bespraken de algemeen directeur en de voorzitter van de Raad van Commissarissen de structuur van Ajax en de band met de supporters. al aan dat hij nog een seizoen door zou gaan. Wij zoeken nu voor hem een nieuwe rol binnen Ajax. Ook Sjaak Wolfs mag het materiaal blijven verzorgen. Maar gezien zijn fysieke gesteldheid (Sjaak heeft last van zijn knieën, red.) kunnen we niet van hem eisen dat hij met spullen blijft sjouwen.' Resultaten eerste elftal Kales en Van Praag gaven tevens antwoord op de vraag hoe het met de positie van Jan Wouters is gesteld gezien de sportieve resultaten. Beiden stelden resoluut dat het vertoonde spel van de laatste tijd niet te wijten is aan één persoon. 'Natuurlijk baal ik als supporter ontzettend van de slechte resultaten,' aldus Van Praag. 'Maar als bestuurder maan ik vooral tot kalmte. We moeten onze beslissingen niet door de emotie laten leiden.' Ajax bekijkt de afgelopen maanden de situatie van dag tot dag. 'Er is intensief contact tussen de directie en de Raad van Commissarissen,' legde Van Praag uit. 'Tussentijds evalueren wij regelmatig met de leden van de vereniging, ledereen zal begrijpen wat voor moeilijke besprekingen dat zijn. Hoe keer je het tij?' Ajax wil de oorzaak van de slechte resultaten niet bij één persoon neerleggen. 'De resultaten zijn niet een zaak van de trainer alleen,' aldus Kales. 'Het is ook een zaak van de technische en medische begeleiders en, niet te vergeten, de spelers zelf. De hele groep is verantwoordelijk.' Structuur Ajax Er werd door Kales en Van Praag tevens uitleg gegeven over de taakverdelingen en de verdeling van de verantwoordelijkheden bii Aiax. Niet alleen Ajax doet er alles aan om Ajacieden in hart en nieren als Bobby Haarms (foto) en Sjaak Wolfs te behouden. Vertrek van Danny Blind Kales en Van Praag benadrukten dat de directeur spelersbeleid uit persoonlijke overwegingen opstapte. 'Voor iemand die net van het veld komt, was deze functie misschien te zwaar,' aldus Van Praag. 'Bovendien heeft Danny ook de ambitie om trainer te worden. Dat gevoel botste met zijn functie als directeur spelersbeleid, die meer organisatorisch van aard is.' Frank Kales meldde tevens dat er 'altijd te praten valt over een functie van Danny Blind bij Ajax. De deur staat wagenwijd open. Hij is in goed overleg opgestapt. De reden was dat hij zich niet kon vinden in het vastgestelde takenpakket.' Bob Sjaak De verhalen die circuleren dat Ajax af wil van assistent-trainer Bob Haarms en materiaalverzorger Sjaak Wolfs zijn volgens Kales en Van Praag pertinente nonsens. 'Ajax doet alles om deze Ajacieden in hart en nieren voor de club te behouden. In Vietnam (zomer 1999) gaf Bobby Foto: Yvonne Witte Foto: Louis van de Vuurst Frank Kales: 'De deur staat voor Danny Blind wagenwijd open.'

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 100