Roda JC - Ajax 1-0 Roda JC laat trots Ajax volstrekt kansloos Amstel Cup - vrijdag 28 januari 2000 - Kaalheide, Kerkrade - 8.500 teleurstelling op een gewelddadige manier. Zij vernielen tientallen stoeltjes en stichten brand in het vak. Commentaar: 'Het lijkt erger dan het is. Het seizoen is nog niet verloren.' (Jan Wouters) Overige uitslagen do27-01 RKC - Eindhoven 2-0 vr 28-01 Dordrecht '90 - RBC 1-0 vr 28-01 Helmond Sport - Willem II 1-2 vr 28-01 NEC - Excelsior 1-0 za 29-01 PSV - Vitesse 0-2 zo 30-01 FC Utrecht - Go Ahead Eagles 5-3 zo 30-01 Feyenoord - AZ 1-3 De Volkskrant, 29 januari 2000 Voor Fred Grim betekende het treffen met Roda JC een drukke wedstrijd. De goalie wist zijn doel lange tijd schoon te houden, maar in blessuretijd ging het alsnog mis. Foto's: Louis van de Vuurst Bijzonderheden: Tobiasen, Sier, Arveladze en Witschge ontbreken bij Ajax wegens blessures. Na het oefenduel tegen het Japanse Urawa Red Diamonds treedt Ajax opnieuw aan in het 4-4-2 systeem. De eerste grote kans is echter voor de thuisclub. De vrije trap van Eric van der Luer belandt tegen de paal. Waar Roda JC diverse keren dicht bij het doel komt, weet Ajax in de eerste helft slechts één kansje te creëren. Het zijn geen succesvolle pogingen en beide ploegen gaan zonder treffer de rust in. De tweede helft wordt gekenmerkt door aanvallender spel. De ommekeer komt in de 64ste minuut wanneer Cristian Chivu zijn tweede gele kaart krijgt en dus het veld moet verlaten. Met elf tegen tien weet Roda JC aanvankelijk Na de wedstrijd buigt Jesper Gronkjaer teneergeslagen het hoofd. De passeerbewegi ngen van de Deen konden Ajax niet in de kwartfinale brengen. niet tot scoren te komen. Het duel lijkt op een verlenging af te stevenen, maar een onoverzichtelijke situatie in blessuretijd maakt een einde aan alle speculaties. Bob Peeters staat op de juiste plaats en zorgt met een uitgekiend hakballetje voor de enige treffer van de avond en Ajax' genadeschot. RodaJC gaat naar de kwartfinale en Ajax zal al zijn pijlen op de competitie moeten richten. Een aantal mensen in het Ajax-vak uit hun Roda JC: Kalac; Senden, Vrede (77. Doomernik), Luijpers, Van Haaren; Zafarin, Van Dessel, Valgaeren, Van der Luer; Peeters,Van Houdt Trainer: Sef Vergoossen Ajax: Grim; Nieuwenburg, Chivu, Vierklau, De Cler; Laudrup, Winter, O'Brien, Dani; Machlas, Gronkjaer Trainer: Jan Wouters Scoreverloop: 90. Peeters 1 -0 Scheidsrechter: Jack van Huiten Gele kaarten: Valgaeren, Doomernik (Roda JC) Rode kaart: Chivu (Ajax, 2x geel) Rimpels in voorhoofd Wouters zijn inmiddels zo diep als loopgraven AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 88