Met de speciale jubileumchampagne proosten Michael van Praag en Jaap Ellerbroek op de aangekondigde festiviteiten rondom het eeuwfeest. Tijdens Ajax - Urawa Red Diamonds is vak 110 voornamelijk gevuld met Japanse fans. Okano is de held van Urawa Red Diamonds. De nummer 7 wordt door de fans vereerd. AJAX MAGAZINE MAART 2000 Zonder vaste waarden als Fred Grim, Richard Witschge, Frank Verlaat en Richard Knopper hebben de Amsterdammers weinig in te brengen tegen de thuisclub. Gedurende het duel uiten de meegereisde Ajax-supporters hun ongenoegen. Met diverse liederen vragen zij om het vertrek van Jan Wouters, t Na diverse onderhandelingen wordt bekend dat Ajax 800 kaarten toegewezen krijgt voor het uitduel tegen PSV op 10 februari. Wegens verbouwingen in het Eindhovense stadion waren er aanvankelijk slechts 400 kaarten beschikbaar. Dit geringe aantal was voor Ajax onacceptabel. Donderdag 20 januari Ajax verlengt de contracten met Serge van den Ban, Richard Witschge, Tim de Cler en Richard Knopper tot respectievelijk 2002, 2003, 2004 en 2005. Ook het contract met hoofdsponsor ABN AMRO wordt tot 2005 verlengd. Zondag 23 januari In het kader van vierhonderd jaar handelsbetrekkingen tussen Nederland en Japan ontvangt Ajax voor het eerst in zijn historie een Japanse tegenstander. De vriendschappelijke ontmoeting tegen Urawa Red Diamonds eindigt in 1-1. Na een achterstand is het Jesper Gronkjaer die voor de gelijkmaker zorgt. 4 Tijdens een persconferentie worden de activiteiten rond het eeuwfeest officieel aan de pers gepresenteerd. Een revue, het jubileumboek, een eigen oud en nieuw en diverse jeugdtoernooien maken deel uit van de activiteiten. Dinsdag 25 januari In de oefenwedstrijd tussen Ajax 2 en de amateurs van DWV maakt Tom Sier zijn rentree. Opvallender dan de 3-1 overwinning voor Ajax is het opstootje dat in de tweede helft ontstaat. Ajacied Stuut en DWV'er Van de Hoogen gaan met elkaar op de vuist. Omdat de wedstrijd vriendschappelijk van aard is, toont de scheidsrechter geen kaarten. De disciplinaire maatregelen worden genomen door beide trainers die hun pupillen uit het veld halen. Vrijdag 28 januari Voor een plaats in de kwartfinale van het Amstel-Cuptoernooi reist Ajax af naar Kerkrade. Opponent Roda JC heeft gedurende de hele wedstrijd het beste van het spel, maar weet dat lange tijd niet in doelpunten om te zetten. Ook wanneer Cristian Chivu uit het veld wordt gestuurd, kan de thuisploeg het veldoverwicht niet benutten. Wanneer beide ploegen zich op lijken te maken voor een verlenging lost Bob Peeters het allesbeslissende en, voor Ajax, vernietigende schot. Ajax rest niets anders dan zijn pijlen te richten op de competitie.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 77