10 december - 28 januari A(JAK VAN PAq XOXVAQ foto's Yvonne Witte Vrijdag 10 december Andrzej Rudy wordt tot 30 juni 2000 uitgeleend aan Lierse SK. In het seizoen '96-'97 kwam Rudy ook al uit voor de Belgische club. Maandag 13 december Tijjani Babangida wordt door bondscoach Jo Bonfrère opgenomen in de Nigeriaanse selectie. Vanaf 22 januari zal de ploeg deelnemen aan het toernooi om de Afrika Cup. Woensdag 15 december In het thuisduel tegen PSV leidt Ajax een ontluisterende 3-1 nederlaag. Ruud van Nistelrooy zorgt voor de totale Eindhovense doelpuntenproductie. Na afloop van de wedstrijd wordt een aantal Ajax-supporters gearresteerd. De groep was op weg naar de eretribune om bij spelers en bestuur verhaal te halen over de slechte resultaten van Ajax. Een interview dat Michael van Praag heeft gegeven aan het Joods Journaal Magazine haalt alle landelijke dagbladen. Vooral de uitspraken over Patrick Kluivert, door Van Praag een 'profiteur' en een 'flierefluiter' genoemd, worden breed uitgemeten. Donderdag 16 december Een dag na de grootscheepse publicatie in verschillende kranten laat Michael van Praag via een persbericht weten zijn uitspraken over Patrick Kluivert te betreuren. Zondag 19 december In Doetinchem eindigt het competitieduel tussen De Graafschap en Ajax in een 1-1 gelijkspel. Ajax komt al na twaalf minuten op achterstand, maar in de 79ste minuut voorkomt Nikos Machlas een nederlaag. De winterstop wordt betreden met de derde plaats op de ranglijst. Maandag 3 januari Na een winterstop van iets minder dan twee weken hervat de selectie van Jan Wouters de training. Wegens blessures en internationale verplichtingen moet Ajax Witschge, Tobiasen, Sier, Arveladze, O'Brien, Babangida, Knopper en Nieuwenburg missen. Dani en Vierklau maken hun rentree op het trainingsveld. Dinsdag 4 januari De Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, Jelle Kuiper, baart opzien met zijn nieuwjaarstoespraak. Kuiper laat weten dat hij de F-side van Ajax wil opheffen. Vrijdag 7 januari Quido Lanzaat tekent een contract bij Borussia Mönchengladbach. De twintigjarige verdediger van Ajax 2 is voor drieënenhalf jaar aan de Duitse club verbonden. t Tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in het restaurant van sportcomplex de Toekomst is Michael van Praag een opvallende afwezige. De voorzitter heeft verplichtingen in het buitenland. Met een bescheiden speech neemt vice-voorzitter Hennie Henrichs de honneurs waar. Zaterdag 8 januari Na een lange vliegreis en een bustocht van twee uur komt Ajax aan in Tunis waar een trainingskamp van acht dagen is belegd. Hoewel Tobiasen, Sier, Babangida en O'Brien ontbreken, zijn de van blessures herstelde Witschge, Vierklau en Dani wel weer van de partij. AJAX MAGAZINE MAART 2000 Na afloop van Ajax - PSV op 15 december (uitslag 1-3) haalt een stadionmedewerker de cornervlaggen weg.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 75