niet tegen opwegen. Opmerkelijk is dat Westerhof in Tilburg Co Adriaanse opvolgt. Ook bij Westerhofs aanstelling als Directeur Opleidingen was dat het geval. Ajax zal in ieder geval opnieuw op zoek moeten naar een nieuwe Directeur Opleidingen. Bij voorkeur naar kandidaten die de drang naar het gras niet meer hebben en die echt willen werken aan het opleiden van nieuwe talenten bij een club als Ajax. Uit de beker Na oefenwedstrijden, de nieuwjaarsreceptie en het transfernieuws kon voor Ajax inmiddels het echte werk gaan beginnen. In de achtste finales van het Amstel-Cuptoernooi stond de uitwedstrijd tegen Roda JC op het programma. Niet de gemakkelijkste opgave om ten koste van deze tegenstander de volgende ronde te halen. Hoewel de bekerontmoeting in Kerkrade vorig seizoen een 3-0 overwinning opleverde, liep het voor de competitie in de ArenA helemaal mis. Wie in het bekertoernooi verliest, ligt er echter meteen uit dus dat er gewonnen moest worden, stond vast. De omstandigheden waren niet best. Op het hard bevroren veld sprong de bal alle kanten uit. Een normale circulatie was bijna niet mogelijk. Hoewel Ajax verwoede pogingen tot overspelen waagde, koos Roda JC voor een meer opportunistische speelwijze. Met lange ballen probeerde de thuisploeg de kortste weg naar het Ajax- doel te vinden. Dat leek aardig te lukken, Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst want de bal was vaker voor het doel van Fred Grim te vinden dan aan de andere kant. Met een bal op de paal uit een vrije trap kwam Ajax aanvankelijk goed weg, maar naarmate de wedstrijd vorderde, kwam er meer evenwicht in het spel. Ajax kwam iets vaker in de buurt van het vijandelijke doel, maar tot echte opgelegde kansen leidde dat niet. De rode kaart (2x geel) van Cristian Chivu was een cruciaal moment in de wedstrijd. Hoewel de eerste gele kaart terecht was, kon de tweede prent overdreven worden genoemd. De uitsluiting was echter een feit Frank Kales en Hennie Henrichs in gesprek tijdens de Nieuwjaarsreceptie. De vice-voorzitter hield, omdat Michael van Praag in het buitenland verbleef, de traditionele nieuwjaarstoespraak. Henrichs zei het te betreuren dat het jaar van het eeuwfeest niet opgeluisterd kan worden met een Europese prijs, maar sprak namens het bestuur het vertrouwen uit in de spelersgroep. Dani maakte tegen Roda JC zijn rentree in het eerste elftal. De Portugees was sinds 29 oktober 1999 niet meer in actie gekomen wegens een blessure. en voor de derde keer in korte tijd moest de Roemeen het veld voortijdig verlaten. Met tien man bleef Ajax goed op de been en omdat Roda JC het doel van Fred Grim lange tijd niet wist te vinden, bleef de ontmoeting tot het einde aan toe onvoorspelbaar. Alles duidde erop dat een verlenging en wellicht strafschoppen de wedstrijd moesten beslissen. Helaas voor Ajax werd de extra tijd al fataal. Een van richting veranderd schot belandde voor de voeten van Bob Peeters en met een listig hakballetje deed hij Ajax de das om. Weer viel Ajax een nederlaag ten deel, alleen was het er nu één met gevolgen. Ajax lag uit het bekertoernooi en twee dagen later ondergingen Feyenoord en PSV hetzelfde lot. Voor het eerst sinds het seizoen 1981- 1982 is de traditionele top-drie voortijdig uitgeschakeld. Gedeelde smart is halve smart en wellicht vinden de drie troost bij elkaar. Niet alleen in Italië, Spanje of Engeland, maar ook in Nederland kan iedereen van iedereen winnen. De tijd zal leren of er een nieuwe orde in het vaderlandse voetbal is aangebroken. 72 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 71